Walc z Baszirem VOD (Film cyfrowy)

Walc z Baszirem VOD

Walc z Baszirem VOD (Film cyfrowy)

Walz with Bashir

Walc z Baszirem VOD

Walz with Bashir

 • polski
 • 87 min
 • Produkt dostępny wyłącznie na terytorium Polski
 • Ari Folman
 • Walz with Bashir
"Walc z Baszirem" to animowany film dokumentalny o zespole stresu pourazowego, a równocześnie forma autoterapii dla jego reżysera i bohatera - Ariego Folmana, który podczas służby w izraelskim wojsku był świadkiem masakry na palestyńskich cywilach, do jakiej doszło w 1982 r. w libańskich obozach dla uchodźców Sabra i Szatila. To także film o historii współczesnej Izraela, wciąż żywej, wciąż trudnej do jednoznacznego ocenienia, to głos w sprawie politycznej i wreszcie - film pacyfistyczny, obnażający absurd wojny.
A wszystko zaczyna się od rozmowy w barze. Boaz Rein Buskila, przyjaciel z czasów szkolnych reżysera oraz jego towarzysz broni z okresu pierwszej wojny izraelsko-libańskiej, opowiada mu koszmar senny, który nawiedza go od lat. W śnie usiłuje uciec przed hordą 26 wściekłych psów. Sen ma wyraźny związek z walkami na terenie Libanu, podczas których 18-letni wówczas Boaz strzelał do psów, które mogły ostrzec śpiących mieszkańców wioski przed nadciągającymi oddziałami izraelskimi. Pod wpływem zwierzeń przyjaciela Folman próbuje wrócić pamięcią do swoich wspomnień z tego okresu. Bezskutecznie. Okazuje się, że cały ten czas w jego pamięci po prostu nie istnieje. Reżyser wyrusza na poszukiwanie kolegów z wojska, aby móc spojrzeć na siebie ich oczyma, a tym samym obudzić pamięć. Kontakt z nimi uświadamia mu, jak strasznych spustoszeń w psychice młodych chłopców dokonała wojna.

Wybrane nagrody i festiwale:
2009 - Nominacja do Oscara w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny"
2009 - Złoty Glob w kategorii "Najlepszy film zagraniczny"
2009 - Nominacje do Nagrody BAFTA w kategorii "Najlepszy film animowany" i "Najlepszy film nieanglojęzyczny"
2009 - Cezar w kategorii "Najlepszy film zagraniczny"
2009 - Nominacja do Nagrody David di Donatello Włoskiej Akademii Filmowej w kategorii "Najlepszy film Unii Europejskiej"
2009 - Nagroda Amerykańskiej Gildii Reżyserów Filmowych za "Najlepsze osiągnięcie reżyserskie w filmie dokumentalnym"
2009 - Nagroda Amerykańskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych dla "Najlepszego filmu"
2009 - 6. Planete Doc Review (sekcja Anima Doc)
2008 - Europejska Nagroda Filmowa w kategorii "Najlepszy kompozytor" i nominacje w kategorii "Najlepszy film", "Najlepszy reżyser" i "Najlepszy scenarzysta"
2008 - Nominacja do Złotej Palmy na MFF w Cannes
2008 - Nominacje do nagrody Satellite w kategorii "Najlepszy film animowany lub łączący w sobie różne media" i "Najlepszy film dokumentalny"
2008 - Nagroda Publiczności na Warszawskim Festiwalu Filmowym
2008 - Nagrody Izraelskiej Akademii Filmowej w kategorii "Najlepszy film", "Najlepszy reżyser", "Najlepsze zdjęcia", "Najlepszy scenariusz", "Najlepszy dźwięk"
 • polski
 • 87 min
 • Produkt dostępny wyłącznie na terytorium Polski
 • Ari Folman
 • Walz with Bashir

Kupując ten produkt otrzymasz:

 • polską wersję językową

 • film w rozdzielczości SD

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Walc z Baszirem VOD" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.