Wakacje w wielkim mieście. Amsterdam (Okładka miękka)

Wakacje w wielkim mieście. Amsterdam

Wakacje w wielkim mieście. Amsterdam (Okładka miękka)

Oferta specjalna -21%
5.00 / 1 głosów

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • twój cel to Amsterdam
 • szukasz informacji o...
 • lubisz podróże dalekie i bliskie
Amsterdam jest niezwykle kosmopolitycznym i inspirującym miastem, a jego mieszkańcy są towarzyscy i z łatwością posługują się angielskim, niemieckim i francuskim. To miasto przedsięwzięć artystycznych i intelektualnych. Swój niepowtarzalny urok zawdzięcza jednorodności architektonicznej i subtelnym detalom.

Każdego roku przyjeżdżają tu miliony turystów. Jednak wielkomiejskiego zgiełku można się spodziewać zazwyczaj tylko na głównym trakcie handlowym – to chaotyczna mieszanina tramwajów, rowerów, ulicznych grajków i kataryniarzy, gdzie wspaniałe kościoły i pałace sąsiadują z muzeum seksu. Wystarczy zboczyć zaledwie na krok, by zatracić się w labiryncie kanałów Grachtengordelu, pośród wysadzanych drzewami, zacisznych ulic lub otoczonych krużgankami dziedzińców. W Oude Zijde znajdują się dzielnice: czerwonych latarni, chińska i szlifierzy diamentów oraz stare stocznie. Wieczór można spędzić w zatłoczonej bruin cafe, na koncercie muzyki klasycznej, w jednym z klubów nocnych wokół Rembrandtsplein i wzdłuż Amstelstraat lub na plotkach przy kawie w nadbrzeżnej kafejce.

Jeśli lubisz wielkomiejski gwar, spędź wakacje w Amsterdamie.

Posłuchaj pogodnych dźwięków holenderskich katarynek i zrób zakupy na bazarze przy Albert Cuypstraat. Rozsmakuj się w tradycyjnych pachnących wanilią naleśnikach lub waflach oraz pikantnych daniach rodem z indonezyjskich wysp. Odwiedź buddyjską świątynię He Wa przy Zeedijk, Rijksmuseum i niezwykły gmach NEMO. Podziwiaj dźwięki carillonów, zachwycające tulipany oraz obrazy Rembrandta, Vermeera i van Gogha.
 • 25 kwietnia 2015 KronikaKotaNakręcacza,

  Kompendium

  Świetny przewodnik dla turystów, którzy przyjeżdżają tu po raz pierwszy i na krótko. Wyczerpujące i przydatne informacje, mnóstwo ciekawostek i kieszo... czytaj >
  Świetny przewodnik dla turystów, którzy przyjeżdżają tu po raz pierwszy i na krótko. Wyczerpujące i przydatne informacje, mnóstwo ciekawostek i kieszonkowy format to tylko niektóre z zalet przewodnika.

5.00

Na podstawie 1 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1