Wakacje na walizkach. Chiny (Okładka miękka)

Wakacje na walizkach. Chiny

Wakacje na walizkach. Chiny (Okładka miękka)

Oferta specjalna -22%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • wybierasz się w długą podróż
  • chcesz dowiedzieć się więcej o Chinach
  • szukasz nietypowych informacji
Podróż po Chinach to zapierające dech w piersiach odkrywanie zróżnicowanych krain i rozmaitości obiektów.

Są tu potężne Himalaje, góry Kunlun, Tien-szan i Pamir oraz nieprzebyte pustynie, w tym Gobi i rozpalona Takla Makan. Najgęściej zaludnione są tereny wzdłuż Huang He, Jangcy, Rzeki Perłowej i Mekongu. Na peryferiach państwa leży wiele z najbarwniejszych regionów, będących mieszanką różnych kultur i mniejszości etnicznych. Zabytki tradycyjnej architektury chińskiej są lekcją harmonii, zdobnictwa i rozwagi – przykładem jest Zakazane Miasto.

Kuchnia nierozerwalnie łączy się z chińską kulturą, a każdy posiłek to wydarzenie. Oprócz tradycyjnego mięsa oraz ryb w menu można natknąć się na takie egzotyczne frykasy jak węże, łapy niedźwiedzia, cykady czy skorpiony. Chwilę oddechu można znaleźć w Lijiangu lub w Dali i Yangshuo – azylach położonych w otoczeniu niezwykłych chińskich pejzaży.

Jeśli lubisz życie na walizkach, spędź wakacje, podróżując po Chinach.

Sprawdź, jak duże znaczenie dla Chińczyków ma mianzi i jak wygląda „niedźwiedziokot”. Weź udział w Festiwalu Wiosny i skosztuj „pijanego kurczaka”. Wsłuchaj się w płaczliwe dźwięki erhu i odkryj, gdzie Jackie Chan pobierał lekcje ruchu. Poznaj niepowtarzalny świat pekińskich hutongów i świętą sztukę feng shui.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Wakacje na walizkach. Chiny" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.