W oblężeniu. Życie pod ostrzałem na sarajewskiej ulicy (Okładka miękka)

W oblężeniu. Życie pod ostrzałem na sarajewskiej ulicy

W oblężeniu. Życie pod ostrzałem na sarajewskiej ulicy (Okładka miękka)

Oferta specjalna -22%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • dowiesz się, jak wojna może zmienić zachowanie ludzi
  • znajdziesz się w samym centrum oblężonego Sarajewa
  • ''Reportaż'' to uznana seria publicystyczna

Kup na prezent
Logavina to cicha i spokojna uliczka położona w sercu miasta, słynącego z tolerancji i kosmopolitycznego uroku.

Wybuch wojny postawił na głowie życie jej mieszkańców, muzułmanów i chrześcijan, Serbów i Chorwatów, którzy do tej pory żyli obok siebie, nie zwracając uwagi na dzielące ich różnice.

W oblężonym Sarajewie, pozbawieni ogrzewania i elektryczności, przy coraz bardziej ograniczonych zasobach żywności i wody, każdego dnia muszą teraz walczyć o przetrwanie swoje i bliskich. Muszą bronić się nie tylko przed kulami snajperów, ale także przed równie groźnym wrogiem – nienawiścią do sąsiadów i niedawnych przyjaciół, którzy tak łatwo mogą zmienić się w śmiertelnych wrogów.


W intymnej relacji naocznego świadka Barbara Demick splata losy dziesięciu rodzin. I po dwudziestu latach wraca, by się przekonać, jak radzą sobie z następstwami wojny.

"W oblężonym mieście bomby burzą nie tylko domy. Przemoc atakuje też jego tkankę społeczną – przyjaźń, solidarność, zaufanie – bez której żywy organizm miasta nie przetrwa. Barbara Demick opisuje, jak mieszkańcy pewnej sarajewskiej ulicy obronili te podstawowe międzyludzkie więzi, a więc obronili swą ulicę – a ulice takie jak ta obroniły miasto. To reportaż z najważniejszego frontu każdej wojny, który przebiega przez serca i umysły. Wszyscy mieszkamy na ulicy Logavinej."
Konstanty Gebert

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"W oblężeniu. Życie pod ostrzałem na sarajewskiej ulicy " wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.