W gąszczu metropolii (Okładka miękka)

W gąszczu metropolii

W gąszczu metropolii (Okładka miękka)

Oferta specjalna -22%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • autor prowadzi nas przez najrozmaitsze zakątki Europy, ukazując sploty ludzkich losów
  • powieść tworzy bardzo niepokojący obraz Europy
  • to książka dla wszystkich, których fascynuje Europa Środkowa

Kup na prezent
Karl-Markus Gauß w każdym zakątku znajduje outsiderów, których fascynujące losy warto wyciągnąć z niepamięci dziejów. W czasie i przestrzeni przemierza Europę wygnańców i uciekinierów, w zaułkach miast tropi ślady ich dawnych mieszkańców.

W Bukareszcie odnajduje ducha damy rumuńskiej rewolucji, o której już nikt nie pamięta, że była Angielką, a na płótnie uwiecznił ją węgierski Żyd, podobnie jak ona marzący o jedności rumuńskiej ojczyzny. Z kolei Wenzel Alois Swoboda – lingwistyczny geniusz, posługujący się dwunastoma językami tłumacz literatury europejskiej na łacinę, pragnący uszlachetnić moralnie całe społeczeństwo, żył w Czechach, które w innym czasie opuścił jego krajan František Listopad, by przez czterdzieści lat uchodzić za rodowitego Portugalczyka. Angelo Soliman – afrykański kamerdyner księcia Józefa I Wacława Liechtensteina, intelektualista i doradca, stracił wszelkie zaszczyty i został oddalony, kiedy ośmielił się poślubić wiedeńską mieszczkę.

Zanim powstała ta książka, Karl-Markus Gauß odbył wiele wyimaginowanych i rzeczywistych podróży – podróży po własnym pokoju i przez pół Europy, przez dzieła i krajobrazy.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"W gąszczu metropolii" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.