W domu (Okładka miękka)

W domu
„W domu” to już jedenasty tom bestsellerowego cyklu powieściowego Harlana Cobena z Myronem Bolitarem w roli głównej. Tym razem uwielbiany przez czytelników bohater będzie musiał zmierzyć się z zagadką zaginięcia dwóch chłopców, do którego doszło przed wieloma laty. „W domu” to intrygująca, do końca trzymająca w napięciu opowieść o przyjaźni i rodzinie.

W najnowszej powieści jednego z najbardziej poczytnych amerykańskich twórców literatury kryminalnej czytelnik poznaje historię dwóch chłopców, którzy zostali uprowadzeni przed dziesięcioma laty. Patrick Moore i Rhys Baldwin mieli wówczas po sześć lat, a po ich zniknięciu porywacze wystosowali do ich zamożnych rodziców żądanie okupu. Do jego przekazania jednak nie doszło – ślad po porywaczach i dzieciach zaginął, a rodzice nigdy nie dowiedzieli się, co się z nimi stało. Przez lata starali się wrócić do normalności, walcząc ze wspomnieniami i ogromnym cierpieniem po stracie Patricka i Rhysa. Kiedy po wielu latach praktycznie stracili już nadzieję na odnalezienie chłopców, na trop jednego z nich wpada Win Lockwood, krewny rodziców Rhysa. Mężczyzna, który pomimo eleganckiego stroju i niewzbudzającego podejrzeń wizerunku w rzeczywistości jest świetnie wyszkolonym zabójcą, dostaje tajemniczą informację, wedle której jeden z zaginionych przebywa w Londynie. Nastoletni chłopak uważany za Patricka jest jednak w dużym niebezpieczeństwie. Lockwood postanawia mu pomóc, licząc na to, że być może uda mu się odnaleźć także drugiego z chłopaków. Kiedy jednak Patrick ucieka, do akcji wkracza przyjaciel Wina, Myron Bolitar – dawna gwiazda koszykówki, a obecnie agent sportowy. Wyjeżdża on do Wielkiej Brytanii, by na miejscu podjąć próbę rozwikłania zagadki sprzed lat. Czy uda się odnaleźć Patricka i Rhysa? Gdzie byli i co się z nimi działo przez te wszystkie lata? Kto stoi za ich zniknięciem? Wkrótce Bolitar dotrze do pewnych przeoczonych dekadę wcześniej faktów i zrozumie, że sprawa jest dużo bardziej skomplikowana, niż mogłoby się z początku wydawać…

Harlan Coben znany jest z tego, że umiejętnie i z właściwą sobie gracją potrafi mieszać w swoich powieściach zawiłe wątki, które z początku wydają się nie być w żaden sposób powiązane, by ostatecznie połączyć się w jedną, spójną całość. Nie inaczej jest tym razem. Fabuła „W domu” jest tak zagmatwana, że do samego końca nie sposób jest samodzielnie dojść do rozwiązania zagadki. Jednocześnie książka od samego początku trzyma w napięciu i nie pozwala czytelnikowi odłożyć jej aż do ostatniej strony. Cechą charakterystyczną prozy amerykańskiego pisarza, a jednocześnie jedną z największych jej zalet, jest jego koncentracja na zbudowaniu wyrazistych, autentycznych bohaterów o pogłębionych portretach psychologicznych. W powieści nie brakuje nagłych, zaskakujących zwrotów akcji, ale także sporej dawki humoru.

„W domu” to prawdziwa gratka dla każdego miłośnika literatury z dreszczykiem i nie zawiedzie nawet tych, którzy z twórczością Harlana Cobena mają do czynienia po raz pierwszy. Książkę tę można z powodzeniem przeczytać bez znajomości poprzednich tomów, a jej ukończenie na pewno nakłoni niejednego bibliofila po sięgnięcie po inne powieści tego autora.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"W domu" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.