Under The Pink (LP) (Płyta winylowa)

Under The Pink (LP)

Under The Pink (LP) (Płyta winylowa)

Tori Amos

Oferta specjalna -13%

Tori Amos

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • jest to reedycja drugiej płyty Tori Amos w wyjątkowym wydaniu
 • to prawdziwa gratka dla fanów artystki
 • jest to świetny pomysł na prezent

 • Mamy wspaniałe wieści dla licznych w Polsce fanów Tori Amos. Do sklepów ponownie trafiają pierwsze dwie płyty fantastycznej amerykańskiej artystki. Reedycje zawierać będą mnóstwo dodatkowych piosenek, w tym sporo rarytasów!

  Albumy "Little Earthquakes" i "Under The Pink", które pierwotnie ukazały się odpowiednio w 1992 i 1994 roku ponownie zagoszczą na półkach sklepowyc. Reedycje w formacie CD oraz na 180-gramowych krążkach winylowych są dostępne w Polsce dzięki Warner Music Poland. Każdy z tytułów jest już dziś podwójnie platynowy w USA, a złoty i platynowy w Wielkiej Brytanii. To właśnie na "Little Earthquakes" i "Under The Pink" znalazły się pierwsze wielkie przeboje Tori, jak "Crucify", "Cornflake Gril", "Past The Mission" (z gościnnym wokalnym udziałem Trenta Reznora z Nine Inch Nails), czy "Pretty Good Year".

  Atrakcyjność wznowień pierwszych dwóch płyt Tori Amos to przede wszystkim mnóstwo dodatkowych piosenek, które do nich dodano. Są to zarówno strony B singli, utwory koncertowe, jak i rarytasy innego typu. Bonusowa płyta do "Little Earthquakes" zawiera aż 18 ekstra kompozycji, pochodzących między innymi ze stron B do singli "Silent All These Years", "Crucify" i "China". O trzy dodatkowe numery mniej zebrano na bonusowym krążku dołączonym do albumu "Under The Pink". Są wśród 15 kawałków pochodzące ze stron B singli "Cornflake Girl", "Pretty Good Year", "Past The Mision".

  Obydwie, klasyczne już, płyty Tori Amos po ponad 20 latach od ukazania się wciąż robią wielkie wrażenie, a pochodzące z nich piosenki zdobywają fanów wśród kolejnych pokoleń odbiorców. Nic dziwnego, bo wspaniałe melodie i przejmujące treści w tekstach nic nie straciły na atrakcyjności, zaś Amerykanka wspaniale prezentuje kompozycje sprzed lat podczas koncertów. "Ten głos wciąż zadziwia, porusza i odkrywa sekrety" – trafnie skonstatował recenzent z National Public radio. Bardziej wylewny i poetycki był jego kolega z "New York Timesa": "Pierwsza płyta Amos była jak pamiętnik, druga, jak obraz. W swych piosenkach i pozach, kontrola oraz opuszczenie zdają się zachowywać zaskakujący rozejm".

  Przypomnijmy, że do dziś Tori Amos sprzedała ponad 12 milionów płyt na świecie. Była ośmiokrotnie nominowana do Grammy. Wielokrotnie występowała w Polsce i zawsze podkreślała, że lubi do nas wracać. Każdy występ Amos w naszym kraju był wielkim wydarzeniem. Tori docenia też nowe technologie. Była jedną z pierwszych artystek, które wydały singla w formie cyfrowej. Nieobca jest jej działalność społeczna. Artystka jest współzałożycielką organizacji RAINN (Rape, Abuse, and Incest National Network), walczącej z przemocą seksualną.
 • Nośnik LP 1, Strona 1
  1. Pretty Good Year    
  2. God    
  3. Bells For Her    
  4. Past The Mission    
  5. Baker Baker    
  6. The Wrong Band    
  7. The Waitress    

   
  Nośnik LP 1, Strona 2
  1. Cornflake Girl    
  2. Icicle    
  3. Cloud On My Tongue    
  4. Space Dog    
  5. Yes, Anastasia

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Under The Pink (LP)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.