Układ zamknięty VOD (Film cyfrowy)

Układ zamknięty VOD

Układ zamknięty VOD (Film cyfrowy)

 • Reżyseria :

  Ryszard Bugajski

 • Obsada :

  Janusz Gajos, Przemysław Sadowski, Robert Olech, Beata Ścibakówna, Wojciech Żołądkowicz, Kazimierz Kaczor, Urszula Grabowska, Jarosław Kopaczewski, Monika Kwiatkowska, Magdalena Kumorek

 • Czas trwania :

  100 minut

 • 100 minut
 • Produkt dostępny wyłącznie na terytorium Polski
 • Ryszard Bugajski
 • Janusz Gajos, Przemysław Sadowski, Robert Olech, Beata Ścibakówna, Wojciech Żołądkowicz, Kazimierz Kaczor, Urszula Grabowska, Jarosław Kopaczewski, Monika Kwiatkowska, Magdalena Kumorek
Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia trzech właścicieli świetnie prosperującej spółki, którzy - wskutek zmowy skorumpowanych urzędników: prokuratora (Janusz Gajos) i naczelnika urzędu skarbowego (Kazimierz Kaczor) - zostają pokazowo zatrzymani pod zarzutem działania w zorganizowanej grupie przestępczej i prania brudnych pieniędzy.

Inspiracją dla scenarzystów „Układu zamkniętego”, Michała S. Pruskiego i Mirosława Piepki (twórców scenariusza głośnego i chwalonego za realizm dramatu Antoniego Krauzego „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł”, uhonorowanego Specjalną Nagrodą Jury FPFF w Gdyni) była prawdziwa historia biznesmenów, zmagających się z zarzutami stawianymi przez prokuraturę oraz urząd skarbowy. Wszyscy trafili do aresztu, a ich firmę doprowadzono do upadku. Sprawy prowadzone przeciwko nim zostały po latach umorzone z powodu braku znamion przestępstwa, a przedsiębiorcy otrzymali symboliczne zadośćuczynienia.

Aktualny temat i świetny scenariusz, sprawiły, że twórcom udało się zgromadzić na planie doborowe nazwiska. Janusz Gajos, jako skorumpowany prokurator, kolejny raz po pamiętnych rolach w „Psach” i „Przesłuchaniu”, udowodnił, że jest mistrzem kreowania wyrazistych, czarnych charakterów. U boku Gajosa wystąpili, między innymi, Kazimierz Kaczor, Przemysław Sadowski i Urszula Grabowska, wyróżniona główną aktorską nagrodą na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za kreację w „Joannie”. Za wizualną stronę filmu odpowiada Piotr Sobociński jr., autor zdjęć do „Róży” i „Drogówki” Wojciecha Smarzowskiego. Piosenkę promującą film wykonuje zespół Kult.

12 stycznia, w ramach corocznej gali Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej, twórców „Układu zamkniętego” uhonorowano Wektorem Nadziei, nagrodą „za odwagę w dążeniu do przedstawienia prawdy o problemach, z którymi na co dzień zmagają się polscy przedsiębiorcy w starciu z bezwzględną machiną urzędniczą, oraz za niezwykły upór, dzięki któremu realizacja filmu stała się możliwa.”

„Układ zamknięty” został w całości sfinansowany ze środków prywatnych, pochodzących między innymi od polskich firm i przedsiębiorców, dla których historia opowiedziana w scenariuszu okazała się poruszająca i ważna. Producentem „Układu zamkniętego" jest gdańska spółka Filmicon Dom Filmowy Sc. Mecenasem głównym filmu jest Kasa Stefczyka.
 • 100 minut
 • Produkt dostępny wyłącznie na terytorium Polski
 • Ryszard Bugajski
 • Janusz Gajos, Przemysław Sadowski, Robert Olech, Beata Ścibakówna, Wojciech Żołądkowicz, Kazimierz Kaczor, Urszula Grabowska, Jarosław Kopaczewski, Monika Kwiatkowska, Magdalena Kumorek

Kupując ten produkt otrzymasz:

 • polską wersję językową

 • film w rozdzielczości HD

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Układ zamknięty VOD" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.