Uczyć się od Las Vegas (Okładka twarda)

Uczyć się od Las Vegas

Uczyć się od Las Vegas (Okładka twarda)

5.00 / 1 głosów

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • to pierwsza polska wersja tej książki
 • architektura to Twoja pasja
 • książka napisana jest w sposób klarowny i przejrzysty
Kup na prezent
Jedna z najważniejszych książek o architekturze. Ognista polemika z Le Corbusierem. Przyglądając się Las Vegas, miastu blichtru, parkingów i szyldów, autorzy budują teorię architektury „zwyczajnej i brzydkiej” – a zarazem żywiołowej i pełnej wyobraźni. Dogłębna analiza zabudowy tego miasta stanowi punkt wyjścia do rozważań nad niesłusznie zdaniem autorów zapomnianą symboliką formy architektonicznej. Venturi, Scott Brown i Izenour dokonują żarliwej dekonstrukcji myśli modernistycznej, przywoływanej przede wszystkim w postaci książki W stronę architektury Le Corbusiera. Tropiąc sprzeczności i pułapki późnego modernizmu, autorzy opowiadają się za nową architektoniczną wrażliwością, nieskażoną protekcjonalizmem, otwartą na popularne gusta.

Polska wersja Uczyć się od Las Vegas, oddając wiernie treść drugiego amerykańskiego wydania, różni się od niego formą graficzną. Uznaliśmy, że w trosce o klarowność przekazu warto nawiązać do pierwszego, ekskluzywnego wydania książki i jak najwięcej zdjęć wydrukować w kolorze. Zmieniliśmy też nieco kolejność ilustracji i przerysowaliśmy niektóre diagramy. W ciągu czterdziestu lat, jakie upłynęły od wydania Uczyć się od Las Vegas, poglądy autorów rozwijały się i ewoluowały, czemu dawali wyraz w rozlicznych publikacjach. Ze względu na brak polskich wersji większości tekstów zawartych w bibliografii, która została dołączona do drugiego wydania, nie zdecydowaliśmy się na jej przedruk. Jest ona dostępna na stronie www.venturiscottbrown.org, gdzie można także znaleźć listę projektów Denise Scott Brown i Roberta Venturiego.
 • 4 kwietnia 2015 KronikaKotaNakręcacza,

  Klasyka historii architektury

  Wspaniale wydane klasyczne arcydzieło historii architektury. Zdjęcia, mapy, schematy - wszystko na najwyższym poziomie. Manifest postmodernizmu.
  Wspaniale wydane klasyczne arcydzieło historii architektury. Zdjęcia, mapy, schematy - wszystko na najwyższym poziomie. Manifest postmodernizmu.

5.00

Na podstawie 1 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1