Tylko w jednym życiu (MP3)

Tylko w jednym życiu
Audiobook „Tylko w jednym życiu” to adaptacja wspomnień Jana Dobraczyńskiego, pisarza związanego z nurtem katolickim, biografa i publicysty.

Słuchając tych wspomnień, wrócimy wraz z autorem do czasów jego dzieciństwa i młodości w przedwojennej Polsce, początków publicystycznej działalności Dobraczyńskiego i jego kulturalnych fascynacji z lat 30. Dowiemy się również o okresie II wojny światowej, w czasie której pisarz zaangażował się w walkę w podziemiu. Niezwykle ciekawą opowieścią jest również historia o środowisku polskich katolików, którzy organizowali się po wojnie w Polsce rządzonej przez komunistów.

„Tylko w jednym życiu” czyta Henryk Drygalski.

Jan Dobraczyński jest autorem wielu publikacji biograficznych dotyczących życia i działalności świętych i osób związanych z kościołem katolickim, między innymi św. Elżbiety Węgierskiej czy Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, jak również powieści historycznych „Niezwyciężona Armada” i „Pustynia”. Książki te dostępne są w wersji audio.

Jan Dobraczyński (1910 – 1994) – polski pisarz i publicysta, laureat licznych nagród polskich i międzynarodowych. Autor jest przedmiotem nieustannej kontrowersji między krytykami a czytelnikami. Negatywne reakcje krytyki wywołane są przez typowość i schematyzm w ukazywaniu wyborów moralnych jednostki. Dobraczyński debiutował jeszcze przed wojną, jednak rozgłos zyskał dopiero po wojnie w 1946 roku równocześnie wydanymi "W rozwalonym domu" i "Szata godowa". Będąc pisarzem nurtu katolickiego, silnie zaangażował się w politykę, sprzyjając władzom PRL. Po 1989 roku nie angażował się w działalność polityczną, jednocześnie został zepchnięty na społeczny i literacki margines.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Tylko w jednym życiu" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.