TUTU DELUXE EDITION (LP) (2 Płyty Winylowe)

TUTU DELUXE EDITION (LP)

TUTU DELUXE EDITION (LP) (2 Płyty Winylowe)

DAVIS, MILES

Oferta specjalna -14%

DAVIS, MILES

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • utwory zremasterowano z oryginalnych taśm
 • jest to edycja wzbogacona o wcześniej niepublikowany krążek koncertowy
 • to prawdziwa perełka muzyki jazzowej

 • Trzy dekady temu wielki Miles Davis, jedna z największych postaci w historii jazzu, dołączył do rodziny wytwórni Warner. Krótko potem nagrał jedno z wielu swoich arcydzieł, inspirowany walką z apartheidem album „Tutu”.

  Wydany w 1986 roku materiał, w którego nagrywaniu gościnny udział brał między innymi Michał Urbaniak, ukaże się ponownie 25 maja 2015 roku. Reedycja została przygotowana na podwójnym, 180-gramowym winylu i wzbogacono ją o wcześniej niepublikowany krążek koncertowy. Zapisano na nim występ Milesa na festiwalu w Nicei w 1986 roku.

  Płyta wcale nie miała się nazywać „Tutu”. Jej roboczy tytuł brzmiał „Perfect Way”, a wzięty został z piosenki popowego zespołu Scritti Politti, którą Miles zdecydował się zinterpretować. To współproducent (obok Marcusa Millera, który także zagrał na basie) Tommy LiPuma zasugerował Davisowi tytuł sławiący walczącego z apartheidem biskupa Desmonda Tutu.

  W studiu poza Michałem Urbaniakiem pojawiło się kilkunastu wyśmienitych muzyków, w tym Paulinho da Costa, George Duke i Omar Hakim. Stworzyli osiem rewelacyjnych utworów, które wywołały zachwyt krytyków. Nikt tak jak Miles nie umiał przybliżyć jazzu do muzyki popularnej. Po przesłuchaniu „Tutu” nie ma co do tego wątpliwości.

  Album zdobył szczyt jazzowego notowania „Billboardu”. Miles Davis otrzymał za niego dwie nagrody Grammy. Warto wspomnieć, że kompozycja „Full Nelson” jest hołdem dla południowoafrykańskiego przywódcy, Nelsona Mandeli.

  Utwory na edycję deluxe „Tutu” zremasterowano z oryginalnych taśm. W prezencie wielbiciele jazzu otrzymają zapis na podwójnym winylu świetnego koncertu oktetu Milesa Davisa z festiwalu Grande Parade du Jazz w Nicei, w 1986 roku. „Wspaniała pogoda, doskonała publiczność i zespół w szczytowej formie” – tak wspomina występ we Francji perkusista Vince Wilburn. Oprawa graficzna wraz ze zdjęciami są dokładną repliką tego, co znalazło się na pierwszym wydaniu „Tutu”.
 • LP 1: Tutu – Original Album

  Side A:
  1. Tutu
  2. Tomaas
  3. Portia
  4. Splatch
   
  Side B:
  1. Backyard Ritual
  2 Perfect Way
  3.Don’t Lose Your Mind
  4. Full Nelson   
   
  LP 2: Live At Nice Fest 1986

  Side C:
  1.Portia
  2. Human Nature
  3. Carnival

  Side D:
  1. Splatch
  2. New Blues

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"TUTU DELUXE EDITION (LP)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.