Trucicielka (Okładka miękka)

Trucicielka

Trucicielka (Okładka miękka)

Oferta specjalna -21%
5.00 / 1 głosów

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • poznasz chwytające za serce historie bohaterów
 • uwielbiasz twórczość Erica-Emmanuela Schmitta
 • szukasz pozycji, która na długo zapadnie Ci w pamięć
Kup na prezent
Książka Trucicielka i inne historie o namiętnościach to zbiór czterech wyjątkowych opowiadań bestsellerowego francuskiego autora. Schmitt porusza w nich kwestie poszukiwania miłości, nadziei, zwątpienia, ale tym razem wzbogaca je o coś nowego. O namiętność, analizę naszych najskrytszych pragnień, emocji. Uczuć, które w jednej chwili mogą nas wyzwolić lub doprowadzić do zbrodni.

Jego bohaterowie nie są kryształowi. Często wzbudzają prawdziwy lęk. Pewna starsza kobieta podejrzewana jest o zamordowanie swych trzech mężów. Nikt nie zna prawdy i tylko jeden człowiek, będzie miał szansę ją usłyszeć. Zmieni ona jego życie, zabierając tak potrzebną jego duchowemu rozwojowi niewinność. W drugim opowiadaniu pewien marynarz dowiaduje się o śmierci córki. Nie wie tylko której. Przerażony uświadamia sobie, że nie wszystkie kocha równie mocno. Kolejne opisuje rywalizację dwóch młodych muzyków. Chęć wyrównania rachunków odkrywa mroczne kulisy życia ludzi, którzy mogli mieć wszystko, ale zmarnowali swój dar. Ostatnie opowiadanie opisuje wzruszającą miłość za kulisami pałacu prezydenckiego. W pustych ścianach wytwornej rezydencji toczy się dramat samotnej, umierającej kobiety.

W swoim najnowszym zbiorze opowiadań Schmitt odkrywa prawdziwą potęgę uczuć. Ich moc. Jego bohaterowie ukrywają zbrodnie, brak im cierpliwości, jedynie w sytuacji kryzysowej przypominają sobie o tym, co jest dla nich najważniejsze. Na ich przykładzie Schmitt uczy nas czegoś ważnego - że nigdy nie jest za późno na zmianę, nawet jeśli nie zawsze dane nam będzie szczęśliwe zakończenie. Wyjątkowość książki Trucicielka i inne historie o namiętnościach doceniło jury prestiżowej nagrody literackiej - Le Prix Goncourt, w 2010 roku wyróżniając ją nagrodą Le Prix Goncourt de la Nouvelle.
 • 28 lutego 2015 ElfikBook,

  Opowieści

  Cztery całkiem inne opowiadania sprawiły, że zaczęłam zastanawiać się nad swoim życiem. Pokazały mi one różne spojrzenia na świat. Zaczęłam doceniać t... czytaj >
  Cztery całkiem inne opowiadania sprawiły, że zaczęłam zastanawiać się nad swoim życiem. Pokazały mi one różne spojrzenia na świat. Zaczęłam doceniać to, co mam i zwracać uwagę na małe sprawy w moim życiu. Książka jest wyjątkowo refleksyjna.

5.00

Na podstawie 1 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1