TROPY WIODĄ NA MANOWCE (CD)

TROPY WIODĄ NA MANOWCE
 • Nowa płyta Małżeństwa z Rozsądku pokazuje jak gigantyczną drogę przeszli muzycy od pierwszych prób, które ukazały się kilkanaście lat temu.

  Najnowsza propozycja zespołu jest bardzo współczesna. Piosenki są znakomicie opracowane, bogato zaaranżowane i świetnie zagrane. Nie bez znaczenia jest również jakość dźwięku, o którą muzycy zadbali do tego stopnia, że ostateczny szlif został nadany w Londynie w Studiu Abbey Road. Nie trzeba tłumaczyć co oznacza ta nazwa dla świata muzyki pop. Tak, właśnie pop, choć wywodzacy się z piosenki poetyckiej. Patrząc na dokonania wielu uznanych twórców – Małżeństwo z Rozsądku również nie stroni od linii melodycznych przyjaznych słuchaczowi a czasem wręcz prowokujących do ruchów paratanecznych. Kompozycje Roberta Leonharda z Małżeństwa z Rozsądku brzmią przebojowo i mogą być zagrane w każdym radiu i to w porze największej słuchalności. Potrzeba mocniejszych środków wyrazu nie zakłóca jednak znaczenia słów, które nadal są kluczowe dla wykonawcy. Stąd większość piosenek napisana jest do tekstów Wiesławy Kwinto-Koczan, refleksyjnych ale na szczęście nieprzytłaczających.

  Wbrew pierwszym skojarzeniom, Małżeństwo z Rozsądku to nie damsko-męski duet, lecz grupa sześciu mężczyzn, którzy tworzą razem wyjątkową formację muzyczną. Wyjątkowość ta polega na umiejętnym połączeniu liryzmu z ciekawą i dynamiczną aranżacją, co w efekcie daje interesujący mariaż muzyki z tekstem, odbiegający od stereotypowego pojmowania piosenki poetyckiej, jako nostalgicznej i przeintelektualizowanej próby rozważań egzystencjalnych. Artyści nie uciekają jednak od tematów ważnych i – jak na małżeństwo przystało – większość ich piosenek traktuje o miłości. Jak piszą sami artyści, tematem ich piosenek „nie jest miłość młodzieńcza, naiwna i pierwsza, lecz nieco dojrzalsza, nieraz pełna rozczarowań i bólu, ale zawsze prawdziwa”.
  Do płyty dołączono 16-stronicową książeczkę z tekstami piosenek.

 • 1. Zawrócić
  2. Miłość zmysłowa
  3. Niepokój
  4. Dawać
  5. Proszę
  6. Niby nic, a wszystko
  7. Tropy wiodą na manowce
  8. Rok
  9. Pod wspólnym dachem
  10. Emigrancki blues

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"TROPY WIODĄ NA MANOWCE" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.