Trofea grunwaldzkie (Okładka twarda)

Trofea grunwaldzkie

Trofea grunwaldzkie (Okładka twarda)

Oferta specjalna -27%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • poznasz historię dwóch słynnych mieczy przekazanych królowi Władysławowi Jagielle
  • książka opisuje słynna bitwę pod Grunwaldem
  • to obowiązkowa pozycja dla każdego miłośnika historii

Książka "Trofea grunwaldzkie" opisuje burzliwe i w wielu momentach zagadkowe dzieje słynnych trofeów zdobytych przed 600 laty przez wojska polsko-litewskie króla Władysława Jagiełły w bitwie pod Grunwaldem 15 lipca 1410 r. i w całej Wielkiej Wojnie z Zakonem Krzyżackim w latach 1409-1411.

Książka powstawała nie tylko w zaciszu gabinetu historyka. Wiele informacji dała podróż tropem grunwaldzkich zdobyczy, poczynając od pola bitwy pod Grunwaldem, gdzie wpadły one w ręce zwycięzców, aż po miejsca, gdzie były one przechowywane i gdzie ostatecznie zaginęły.

Publikacja opisuje losy słynnych dwóch mieczy przekazanych królowi Władysławowi Jagielle przez krzyżackich heroldów, dzieje zdobytych chorągwi krzyżackich, a także losy rycerskiego rynsztunku, jaki miał na sobie poległy wielki mistrz Ulryk von Jungingen. Przedstawiono również losy innych zdobyczy, broni i dział zagarniętych przez wojska Jagiełły na polu bitwy pod Grunwaldem, a także prawdziwych skarbów zdobytych później w krzyżackich zamkach i kościołach. Aneks przedstawia postacie poległych dostojników i rycerzy wojsk zakonnych, losy rannych i kontuzjowanych oraz jeńców i uciekinierów z pola bitwy.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Trofea grunwaldzkie" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.