TRAVELER (CD)

TRAVELER
 • Nu beat ubrany w wysokiej próby produkcję niesie ze sobą niespodziewanie nośne piosenki.

   

  Duet producencki RYSY eksploruje ścieżki współczesnej muzyki klubowej po swojemu, ale też z dobrymi referencjami. Pomiędzy zaczepnością Moderata, a melancholią grupy The xx rodzi się przestrzeń dla muzyki Łukasza Stachurko i WojtkaUrbańskiego.

   

  RYSY niczym Disclosure czy SBTRKT dobrali na album wokalistów i wrzucili ich w nowy kontekst muzyczny.

   

  Justyna Święs znana z The Dumplings otwiera się w piosenkach Rys na zabawę z tanecznymi rytmami i eksperymentowanie z frazowaniem. Baasch znany dotychczas z mroczniejszej odsłony z powodzeniem odnajduje się w rytmach bardziej frywolnych. Piotr Zioła - debiutant przed wydaniem płyty intrygująco współbrzmi w duecie z Justyną.

   

  "Traveler" eksponuje brakujące wątki muzyki klubowej, bez obawy łączy chwytliwe melodie z ujmującymi emocjami, szczyptą zadumy i technologiami. Muzyka elektroniczna w wykonaniu Rys miksuje w dobrych proporcjach techno duszę z podbitym basem. Ta muzyczna opowieść w dziesięciu odcinkach dzięki nieoczekiwanym zestawieniom otwiera przed słuchaczem zupełnie nowe, brzmieniowe przestrzenie. Tytuł płyty nie jest przypadkowy - RYSY zapraszają wszystkich w niesamowitą muzyczną podróż. Grafikę na okładkę zaprojektował Bartosz Gregorek, a za skład odpowiedzialna jest Ala Lesiak.

 • 1. Shimmer
  2. I Will Fly
  3. The Fib
  4. New Order
  5. Cold Inside
  6. Brat
  7. Night Sleep
  8. Undone
  9. Ego
  10. Przyjmij brak

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"TRAVELER" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.