TRAINSPOTTING (OKŁADKA FILMOWA) (Okładka miękka)

TRAINSPOTTING (OKŁADKA FILMOWA)

TRAINSPOTTING (OKŁADKA FILMOWA) (Okładka miękka)

Oferta specjalna -31%
Kup na prezent

„Trainspotting” to dziś powieść już niemal kultowa.

 

Ten literacki debiut Irvine'a Welsha sprzedał się na Wyspach Brytyjskich w blisko milionowym nakładzie, doczekał się przekładów na kilkanaście języków i wreszcie został sfilmowany przez Danny'ego Boyle'a.

 

Irvine Welsh (u. 1958) to w tej chwili jeden z najpopularniejszych angielskich, a właściwie – co sam zaznacza – szkockich, choć obecnie autor mieszka w Irlandii. Ale tę szkockość widać w jego powieściach, ich akcja toczy się w Edynburgu (najczęściej) i to stamtąd pochodzi sam Welsh i bohaterowie jego książek, w tym także oczywiście także powieści Trainspotting, która jest portretem grupy przyjaciół, młodych ludzi, ćpunów, świrów, a przy tym ludzi wrażliwych i na swój specyficzny sposób inteligentnych. Zarzucano Welshowi, że gloryfikuje narkomanię.

 

Istotnie, główny bohater powieści Mark Renton wychwala heroinowego kopa pod niebiosa, a autor wydaje się patrzeć na świat oczami swoich bohaterów i opisywać go ich językiem. Ale przecież Welsh pokazuje także koszmarne strony narkotykowego uzależnienia, a to że stroni od taniej dydaktyki to tylko zaleta. Nowe zmienione i poprawione wydanie książki zbiega się z premierą kolejnego filmu Dany'ego Boyle'a ' Trainspotting 2".

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"TRAINSPOTTING (OKŁADKA FILMOWA)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.