TRAINSPOTTING (OKŁADKA FILMOWA) (Okładka miękka)

TRAINSPOTTING (OKŁADKA FILMOWA)

TRAINSPOTTING (OKŁADKA FILMOWA) (Okładka miękka)

Kup na prezent

„Trainspotting” to dziś powieść już niemal kultowa.

 

Ten literacki debiut Irvine'a Welsha sprzedał się na Wyspach Brytyjskich w blisko milionowym nakładzie, doczekał się przekładów na kilkanaście języków i wreszcie został sfilmowany przez Danny'ego Boyle'a.

 

Irvine Welsh (u. 1958) to w tej chwili jeden z najpopularniejszych angielskich, a właściwie – co sam zaznacza – szkockich, choć obecnie autor mieszka w Irlandii. Ale tę szkockość widać w jego powieściach, ich akcja toczy się w Edynburgu (najczęściej) i to stamtąd pochodzi sam Welsh i bohaterowie jego książek, w tym także oczywiście także powieści Trainspotting, która jest portretem grupy przyjaciół, młodych ludzi, ćpunów, świrów, a przy tym ludzi wrażliwych i na swój specyficzny sposób inteligentnych. Zarzucano Welshowi, że gloryfikuje narkomanię.

 

Istotnie, główny bohater powieści Mark Renton wychwala heroinowego kopa pod niebiosa, a autor wydaje się patrzeć na świat oczami swoich bohaterów i opisywać go ich językiem. Ale przecież Welsh pokazuje także koszmarne strony narkotykowego uzależnienia, a to że stroni od taniej dydaktyki to tylko zaleta. Nowe zmienione i poprawione wydanie książki zbiega się z premierą kolejnego filmu Dany'ego Boyle'a ' Trainspotting 2".

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"TRAINSPOTTING (OKŁADKA FILMOWA)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.