Total War: Rome II - Edycja Sparty (PC)

Total War: Rome II - Edycja Sparty

Total War: Rome II - Edycja Sparty (PC)

Oferta specjalna -14%
5.00 / 1 głosów

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • wiesz, że jeśli chcesz pokoju, musisz szykować się do wojny
 • wiesz, że miłość ludu zapewnią tylko chleb i igrzyska
 • wiesz, że do senatu należy wchodzić w pełnej zbroi
 • jesteś gotów, żeby zostać cesarzem
Kup na prezent
 • Steam
 • PC
 • polskie napisy
 • 13-11-2015
 • DVD
 • Wydanie premierowe
 • SEGA
 • Cenega
 • Creative Assembly
 • Steam
 • System operacyjny: Windows XP SP3 / Vista SP2 / 7 / 8 Procesor: dwurdzeniowy 2 GHz Intela / jednordzeniowy 2.6 GHz Intela; Pamięć RAM: 2 GB; Dysk twardy: 35 GB wolnego miejsca; Karta graficzna: 512 MB VRAM, zgodna z DirectX 9.0c, z obsługą Shader Model 3.0 i Vertex Texture Fetch; Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX.
  Za pomoc techniczną odpowiada SEGA
Total War: Rome II – Edycja Sparty zawiera następujące elementy:

 • gra Total War: Rome II
 • dodatek DLC Gniew Sparty
 • dodatek DLC greckie państwa-miasta
 • dodatek DLC Córy Marsa
 • Dostęp do gry Total War: Arena, złota i greckiej jednostki Myrmidonów

Kolekcja zawierająca pełną wersję gry Rome II, pakiet dodatków oraz dostęp do gry Total War: Arena. Zostań świadkiem upadku wielkich antycznych cywilizacji i weź udział w epickich kampaniach, które w unikalny sposób łączą olbrzymie bitwy w czasie rzeczywistym ze strategią turową. Total War to tysiące godzin gry polegającej na budowie imperium i dowodzeniu wojsk z oszałamiającym przywiązaniem do szczegółów.


Total War: Rome IIJak daleko się posuniesz dla dobra Rzymu?

Nagradzana seria Total War powraca do Rzymu w zupełnie nowej grze, wyznaczającej standardy gatunku strategii. Stwórz pierwsze w historii supermocarstwo i poprowadź do boju najpotężniejszą machinę wojenną starożytnego świata. Zdominuj wrogów, korzystając z narzędzi wojskowych, gospodarczych i politycznych. Twe panowanie spotka się z podziwem, ale i zazdrością... nawet wśród najbliższych sojuszników.

Kto zdradzi pierwszy? Czy jako pierwszy zwrócisz się przeciwko przyjaciołom? Czy będziesz walczył w obronie Republiki, lub zechcesz samotnie przejąć tron i mianować się cesarzem?

Cechy gry:

 • Planuj podboje znanego świata w ogromnym, turowym trybie kampanii (obsługuje również tryby współpracy i rywalizacji dla 2 osób). Spiski, polityka, intrygi, rewolucje, lojalność, honor, ambicje i zdrada - od Twoich decyzji zależy przebieg historii.
 • Sformuj potężne armie i ruszaj na pole bitwy w czasie rzeczywistym. Skorzystaj ze swoich umiejętności taktycznych, dowódź dziesiątkami tysięcy żołnierzy i stocz epickie bitwy na lądzie i morzu.
 • Walcz ku chwale Rzymu jako jedna z trzech rodzin albo obejmij przywództwo jednej z wielu rywalizujących cywilizacji. Każda frakcja to inny styl rozgrywki oraz setki unikatowych jednostek - od machin oblężniczych i ciężkiej kawalerii po zakutych w stal legionistów i barbarzyńskich wojów.
 • Odwiedź egzotyczne, starożytne miasta, obejrzyj kolosalne armie, odtworzone z niezwykłą dbałością o szczegóły i zobacz niesamowite bitwy. Różne perspektywy kamery pozwolą Ci zobaczyć, jak Twoi żołnierze wydają okrzyki bojowe lub zwijają się z bólu na linii frontu, a nowa kamera taktyczna umożliwi Ci obejrzenie pola walki z lotu ptaka, abyś mógł łatwiej podejmować decyzje strategiczne.
 • Niezwykle rozbudowane opcje ustawień zarówno rozgrywki, jak i grafiki, dzięki którym grę można będzie dostosować do nieco słabszych, jak i najpotężniejszych konfiguracji sprzętowych.


Total War: Rome II - Gniew SpartyGniew Sparty to zupełnie nowa, epicka kampania dodatkowa do Total War: Rome II, skupiająca się wyłącznie na terytoriach helleńskich i pozwalająca graczowi poznać burzliwy okres słynnych wojen peloponeskich.

Mamy rok 432 p.n.e., a w greckich państwach-miastach narastają niepokoje. Na zjeździe Związku Peloponeskiego prosperujące Ateny spotykają się z wrogością Sparty, Koryntu i Ligi Beockiej, co na zawsze zakłóca delikatną równowagę polityczną w regionie.

Choć wspomniane frakcje zawiązują luźny sojusz przeciwko ateńskiej arogancji, każde państwo ma swe własne cele. Stawką jest przyszłość całej Grecji, a nadciągający konflikt da komuś absolutne zwierzchnictwo nad całym światem helleńskim.

Tymczasem potężne imperium Persów czeka, obserwuje i przygotowuje swoje siły zbrojne, aby wykorzystać helleński chaos do swoich celów...

Cechy pakietu Gniew Sparty:

 • Nowa mapa kampanii - Mapa kampanii w pakiecie Gniew Sparty przedstawia najwcześniejszy okres, jaki kiedykolwiek został przedstawiony w serii Total War. To szczegółowe i przejrzyste odtworzenie państw greckich w roku 432 p.n.e - w sumie 22 prowincje i 78 regionów, w tym Grecja kontynentalna, wyspy i wybrzeże jońskie. Mapa zawiera też 12 nowych cudów, takich jak ruiny Troi, świątynia Zeusa i grobowce królów Macedonii. Co więcej, kampania rozgrywa się w krótszym okresie czasu niż główna kampania ROME II, a więc każda tura to tylko jeden miesiąc.
 • Cztery grywalne frakcje - Ateny (Athenai), Korynt (Korinthos), Sparta i Beocja są grywalne w pakiecie Gniew Sparty, a każda z nich posiada własne premie frakcji, zestawy jednostek, wyzwania i geograficzny punkt rozpoczęcia gry. Dodatkowo, w trakcie kampanii pojawią się słynni generałowie i mężowie stanu, tacy jak spartański generał Lizander czy ateński dostojnik Sokrates.

  Zgodnie z prawdą historyczną, Sparta może korzystać z bardziej różnorodnych jednostek niż inne frakcje, co odpowiada jej przewadze w wojnie lądowej. Tymczasem Ateny zyskują przewagę w bitwach morskich.
 • Rozgrywki i festiwale panhelleńskie - Grecy tamtych czasów byli zręcznymi atletami, a w pakiecie odtworzono doroczne igrzyska olimpijskie, pytyjskie, istmijskie i nemejskie. Każde z nich odbywają się w innym okresie roku, a ty możesz decydować - będziesz sponsorować atletę, wesprzesz pretendenta, wyślesz swego posła, a może nic nie zrobisz? Każdy wybór może przynieść ci szczęście lub pecha. Grecki kalendarz był też pełen festiwali religijnych, które mogą dać ci premie i korzyści w kampanii oraz realistycznie oddają atmosferę tamtych czasów.
 • Nowe drzewa technologii - Gniew Sparty zawiera zupełnie nowe drzewa technologii, przedstawiające osiągnięcia wojskowe, morskie i obywatelskie tamtych czasów. Sześć gałęzi pozwala graczowi rozwijać się w dziedzinie wojskowości, floty, technologii, filozofii, estetyki i matematyki.
 • Helleńska mentalność plemienna - Z wyjątkiem imperium Persów, frakcje przedstawione w pakiecie Gniew Sparty wywodzą się z kultury helleńskiej, a więc "kultura" została zastąpiona "mentalnością plemienną". Każda frakcja należy do jednego z plemion greckich i choć cztery grywalne frakcje nie muszą obawiać się niezadowolenia z powodu obecności innych plemion greckich, otrzymają spore kary dyplomatyczne za frakcje, które nie są "prawdziwymi" Grekami.
 • Perskie zagrożenie - Imperium perskie zajmuje ziemie na wschodnim krańcu mapy kampanii i raczej nie miesza się w sprawy Greków. Jeśli jednak któreś z państw greckich zdominuje pozostałe, Persowie zaangażują się z czasem militarnie, aby spróbować poskromić tę nową potęgę!
 • Nowe jednostki armii i marynarki - Nowe zestawy jednostek są dostępne dla wszystkich czterech grywalnych frakcji i realistycznie odzwierciedlają ten okres w greckiej historii. Frakcje greckie opierają się przede wszystkim na hoplitach, a różnorodność taktyczną w różnych scenariuszach bitewnych gwarantują jednostki pomocnicze. Dostępnych jest mniej jednostek najemniczych, które są jednak bardziej wyspecjalizowane i mogą zapewnić armiom większą elastyczność. Najemnicy są też częściej dostępni w różnych prowincjach.

  Trzonem greckich jednostek morskich są różne taktyczne wersje okrętów o kadłubach diery i triery, przy czym największy nacisk położono na taranowanie i abordaże. Dodatkowo, okręty transportujące wojska spełniają bardziej funkcję przewoźnika i nie mogą taranować jednostek w trakcie bitew. Zmniejsza to niesprawiedliwą przewagę konwojów z wojskami w trakcie bitew morskich. Zmiana ta zostanie wstecznie wprowadzona do wszystkich kampanii w ROME II.

  Wśród ponad 50 nowych jednostek lądowych i morskich, w pakiecie Gniew Sparty pojawią się także wojska specjalistyczne i legendarne, takie jak nieśmiertelni włócznicy, spartańscy hoplici czy Skiritai.


 • Greckie Państwa-Miasta  Pakiet Greckie Państwa-Miasta dodaje nową grywalną Kulturę w tym trzy nowe grywalne frakcje do gry Total War: Rome II; możliwe do wykorzystania w trybach kampanii jedno- oraz wieloosobowej i w Bitwach Niestandardowych i Wieloosobowych.

  Pakiet Greckie Państwa-Miasta dodaje nastawione na dyplomację Ateny, wykorzystujący spryt Epir, oraz budzącą grozę Spartę jako grywalne frakcje. Każda z nich oferuje szereg taktyk specjalnych do osiągnięcia zwycięstwa kulturalnego i bitewnego, oraz śmiercionośne jednostki elitarne, by zniszczyć wrogów w walce.

  Państwa Greckie mają wiele wspólnych celów, filozofii i ogólnych celów dyplomatycznych. Niemniej jednak, są one zdefiniowane przez ich zaciętą obronę niezależności i widać między nimi ogromne zróżnicowanie w podejściu do cywilnych i wojskowych wyzwań, które często prowadzą je do konfliktu z resztą świata, oraz pomiędzy nimi samymi.

  Cechy:

  • Nowe grywalne frakcje - Ateny, Sparta i Epir
  • Nowe cechy kulturowe
  • Nowe cele kulturowe
  • Nowe Tradycje Wojskowe
  • Nowe Jednostki
  • Nowe budynki

  Córy Marsa  Atena, Bellona, Andraste, Mars: niezależnie od tego, któremu bóstwu wojny ślubowały swą wierność, otrzymywały przyrzeczenie zwycięstwa w obliczu nawet najpotężniejszych wrogów. Niezależnie od tego, czy broniły swej ojczyzny, czy odbywały służbę podczas chwalebnych podbojów, kobiety były obecne w wielu armiach świata starożytnego. Zręczni generałowie powinni odpowiednio korzystać z umiejętności tych, które chcą się stać wcieleniami bogów i bogiń wojny. Na polu bitwy właśnie pojawiła się zwinna i zabójcza mieszanka różnych stylów walki i umiejętności.

  • Gladiatorki - Mogą być werbowane przez Rzym lub jako najemniczki w Italii.

   Niezliczone treningi i turnieje na arenach powodowały, że Gladiatorki posiadały umiejętności ostre jak brzytwa, były bezwzględnymi i świetnie wyszkolonymi wojowniczkami. W walce wręcz posługiwały się brutalną siłą, a w sprzyjających okolicznościach potrafiły zadawać zwykłym żołnierzom ciężkie straty. Ciężko uzbrojone i zdyscyplinowane, Gladiatorki lepiej sprawdzały się w defensywie, niż ich szkoleni na arenie towarzysze. Nie brakowało im też żądzy krwi.
  • Kuszyckie najemniczki z tarczami - Mogą być werbowane jako najemniczki w Etiopii.

   Niezależni Kuszyci to siła geopolityczna, z którą należy się mierzyć. Ich łucznicy konni i dobrze wyszkolona piechota kilkakrotnie odpierali Rzymian, tym samym wykazując się zdolnością do toczenia bitew na dużą skalę. Wyposażone we włócznie Kuszyckie najemniczki z tarczami są szybkie, zręczne i zabójcze. Potrafią błyskawicznie zaatakować z terenów leśnych, a jako że są szkolone w efektywnej obronie przed kawalerią, dowódcy konnicy powinni się ich obawiać.
  • Luzytańskie szermierki - Mogą być werbowane przez Luzytan lub jako najemniczki w Luzytanii.

   Luzytanie toczą boje od wielu pokoleń i naprawdę należy się z nimi liczyć, szczególnie ze względu na ich taktykę zastawiania błyskawicznych pułapek. Cieszą się reputacją doskonałych partyzantów. Wyszkolone tak, aby nacierać pod ostrzałem wroga w szyku koła kantabryjskiego, szybkie i silne szermierki doskonale wykorzystują leśne osłony, by pozostać ukryte w trakcie przemieszczania się. W momencie szarży atakują szybko i z zaskoczenia, siejąc spustoszenie i przerażenie wśród wrogów. W obronie należy korzystać z luzytańskich szermierek ostrożnie, ale potrafią one odeprzeć nawet silne ataki wroga.
  • Cymbryjskie łuczniczki - Mogą być werbowane przez Swebów.

   Liczne plemiona germańskie zamieszkiwały gęste lasy Europy północnej. Również Swebowie musieli więc opracować techniki walk partyzanckich. Cymbryjskie łuczniczki doskonale wykorzystują osłony i uderzają z ukrycia. Spośród wszystkich Swebów najlepiej radzą sobie z łukami. Doskonale sprawdzają się z dalekiego zasięgu i potrafią zadać duże straty. Nawet jeśli zostaną wykryte, wciąż potrafią siać chaos w szeregach wrogów - w walce wręcz sprawdzają się dużo lepiej, niż sugerowałaby to ich rola podstawowa.
  • Gladiatorki z włóczniami - Mogą być werbowane przez Rzym lub jako najemniczki w Italii.

   Gladiatorki przenoszą krwawą i brutalną walkę wręcz z aren na pola bitew. Są doskonałymi wojowniczkami na pierwszą linię szturmu. Gdy wyposażyć je we włócznie, znacznie lepiej sprawdzają się w defensywie w porównaniu ze swymi uzbrojonymi w miecze siostrami. Doskonale radzą sobie w obliczu natarcia wroga. Odpowiednio ustawione potrafią powstrzymać potężne natarcie kawalerii, a ich zabójcze kontrataki zadają wrogom przerażające straty.
  • Harcowniczki Gorgo - Mogą być werbowane przez Spartę lub jako najemniczki w Helladzie.

   Mieszkańcy Sparty szczycili się jedną z najlepszych formacji piechoty starożytnego świata. Podczas gdy heloci pełnili "niższe" funkcje w społeczeństwie - zajmowali się np. rolnictwem, spartańscy wojownicy mogli poświęcać cały czas na ćwiczenie sztuki wojny. Treningi atletyczne i z bronią nie były jednak domeną wyłącznie mężczyzn. Harcowniczki Gorgo strzelały szybciej i mocniej, niż standardowi procarze, dzięki czemu były cenną formacją w spartańskiej armii.
  • Włóczniczki - Mogą być werbowane przez Swebów lub jako najemniczki w Swebii, na Śląsku i w Magna Germania.

   Niezależne, dumne i strzeżone przez potężne bóstwa, ludy germańskie znane były z doskonałych wojowników. Kobiety Swebów nie są wyjątkiem i posługują się bronią równie zręcznie, co mężczyźni. Stojąc ramię w ramię ze swoimi braćmi, swebskie włóczniczki doskonale sprawdzają się w defensywie, potrafią powstrzymać natarcie wroga i zasiać strach w sercach przeciwników swego plemienia. Ich szkolenie jest jednak na tyle różnorodne, że w zależności od sytuacji, potrafią szybko przejść do kontrataku.
  • PC
  • polskie napisy
  • 13-11-2015
  • DVD
  • Wydanie premierowe
  • SEGA
  • Cenega
  • Creative Assembly
  • Steam
  • System operacyjny: Windows XP SP3 / Vista SP2 / 7 / 8 Procesor: dwurdzeniowy 2 GHz Intela / jednordzeniowy 2.6 GHz Intela; Pamięć RAM: 2 GB; Dysk twardy: 35 GB wolnego miejsca; Karta graficzna: 512 MB VRAM, zgodna z DirectX 9.0c, z obsługą Shader Model 3.0 i Vertex Texture Fetch; Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX.
   Za pomoc techniczną odpowiada SEGA
 • 30 stycznia 2017 Czacha1982,

  Romcia II :)

  Zajebista to wyjaśnia wszystko ;)
  Zajebista to wyjaśnia wszystko ;)

5.00

Na podstawie 1 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1