To jest napad. Czyli kawałek nieznanej historii Ameryki

To jest napad. Czyli kawałek nieznanej historii Ameryki
„To jest napad. Czyli kawałek nieznanej historii Ameryki” Marek Wałkuski

Marek Wałkuski przedstawia fascynujące historie bardziej lub mniej udanych, ale z całą pewnością spektakularnych napadów na bank w Ameryce!

Dowiedz się, kto podczas napadu na bank zostawił w nim swój dowód osobisty, kto nieopacznie napadł na dawno już zamkniętą placówkę i ile lat miał najmłodszy, a ile najstarszy amerykański bankowy rabuś. To wszystko, i znacznie więcej, znajdziesz w książce pod tytułem „To jest napad. Czyli kawałek nieznanej historii Ameryki”!

Napady na banki stanowią integralną część historii Stanów Zjednoczonych. Dzięki ich ukazywaniu w literaturze i kinematografii, stały się nieodłącznym elementem znanego na całym świecie portretu Ameryki – któż nie słyszał bowiem o Jesse Jamesie czy słynnym duecie Bonnie i Clyde’a? To jednak tylko wierzchołek przestępczej góry lodowej, którą opisał w „To jest napad. Czyli kawałek nieznanej historii Ameryki” Marek Wałkuski, wieloletni korespondent Polskiego Radia ze Stanów Zjednoczonych.

Książka „To jest napad. Czyli kawałek nieznanej historii Ameryki” opisuje kawał nieznanej powszechnie historii Stanów Zjednoczonych, i to tej niezwykle ciekawej – historii, w której głównymi bohaterami są osoby wyjęte spod prawa oraz ścigający je przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości. Marek Wałkuski przedstawia najbardziej znane przestępstwa – zarówno te udane, jak i te, które przeprowadzono w tak iście bezmyślny sposób, że skończyły się spektakularnym niepowodzeniem. Są więc napady na bank wykonanie z wielką klasą, a są i takie, którym zamiast wysokiego profesjonalizmu i finezji towarzyszy partactwo i niezdarstwo. Naprawdę jest o czym poczytać!

W „To jest napad. Czyli kawałek nieznanej historii Ameryki” Marek Wałkuski nie ogranicza się do opisania poszczególnych przestępstw, lecz ukazuje je w nieco szerszym ujęciu – napady na bank są wszak nierozerwalnie złączone z sytuacją historyczną, polityką, historią pieniądza, w tym przypadku dolara amerykańskiego, bankowością, a także wymiarem sprawiedliwości i organami ścigania. Wałkuski snuje więc swoje opowieści, okraszając je dodatkowo sporą dozą ciekawostek historycznych, społecznych czy politycznych, sprawiając, że namalowany przez niego obraz napadów na bank jest pełen żywych, wyrazistych kolorów, a bohaterowie pełni głębi. Sławnym rabusiom towarzyszą gonitwy, pościgi, policja, FBI, niesamowite wynalazki i spora dawka dobrego humoru, którym Marek Wałkuski przez lata obdarzał swoich słuchaczy na antenie Polskiego Radia.

„To jest napad. Czyli kawałek nieznanej historii Ameryki” jest niezwykłym reportażem, starannie przygotowanym pod każdym względem – przestępcy są ukazani w szerszej perspektywie, dzięki czemu można się sporo dowiedzieć na temat czasów, w których żyli, ich motywacji oraz charakterze. Dodatkowo autor uzupełnił swoją opowieść interesującymi ciekawostkami historycznymi oraz zdjęciami, co sprawia, że książka traktuje temat całościowo i nie pozwoli się nudzić ani przez chwilę!

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"To jest napad. Czyli kawałek nieznanej historii Ameryki" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.