TO, CZEGO PRAGNIESZ (CD)

TO, CZEGO PRAGNIESZ

TO, CZEGO PRAGNIESZ (CD)

Tomek Lipiński

Tomek Lipiński

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • jest to płyta nagrana z ostatnim składem Tiltu
 • znajdziemy tu materiał, który muzyk wykonywał na swych koncertach (solo i z zespołem) w ciągu ostatnich kilku lat
 • lubisz refleksyjne, życiowe teksty

 • „To, czego pragniesz jest moją dziesiątą dużą płytą, a drugą sygnowaną Tomek Lipiński. Powstała jako rezultat ośmioletniej współpracy z perkusistą Karolem Ludewem i basistą Piotrem Leniewiczem, i jest odmienna od wszystkich poprzednich. Spokojniejsza, więcej w niej gitarowych melodii, przestrzeni, oddechu. Jest zamknięciem przeszłości i otworzeniem kolejnego rozdziału mojej muzycznej historii. Osobista, intymna, odzwierciedla mnie takiego, jakim jestem dziś. Jest na niej dwanaście piosenek, dopełniających się i uzupełniających, ale każda z nich ma też swoje własne życie. Zaprasza do wspólnej podróży w świecie, w którym żyję, w moim śnie”

  Tomek Lipiński wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor piosenek, od 1979 r. współtwórca polskiej sceny muzyki rockowej, nowofalowej i punkowej, założyciel Tiltu, Brygady Kryzys, Fotoness -zespołów, które na trwałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Na koncie ma także współpracę z legendą polskiego reggae, grupą Izrael. Tomek Lipiński skomponował takie klasyki polskiej muzyki jak „Centrala” i „To co czujesz, to co wiesz” Brygady Kryzys, „Mówię ci że…” (z niezapomnianym chórkiem startującej dopiero do wielkiej kariery Kayah), "Nie wierzę politykom", "Jeszcze będzie przepięknie", "Co się stało w tym kraju nad Wisłą" i „Runął już ostatni mur” Tiltu. Dorobek Tomka to także solowa płyta "Nie pytaj mnie" z 1994. Był felietonistą magazynu „Teraz Rock” oraz prowadził w latach 2008 - 2012, wspólnie z raperem Vieniem z Molesty, cotygodniową audycję „Wysypisko” w radiu Roxy. Jest autorem projektów okładek większości swych płyt. Produkował programy dla TVP (m.in. "60/90"). Piosenka "Nie pytaj mnie, co jest dobre, a co złe" znalazła się na ścieżce dźwiękowej filmu Władysława Pasikowskiego "Psy 2”. Z tym samym reżyserem Lipiński pracował przy filmie "Słodko-gorzki”. Warto też wspomnieć o udziale Tomka Lipińskiego w głośnym filmie „Beats Of Freedom - zew wolności”. Jest w nim głównym rozmówcą słynnego brytyjskiego dziennikarza i narratora dokumentu, Chrisa Salewicza. Opowiada mu o znaczeniu muzyki rockowej w czasach PRL-u.

  Obecnie tworzy i występuje pod własnym nazwiskiem. Od lat pracuje z Piotrem Leniewiczem (gitara basowa) i Karolem Ludewem (perkusja). Z nimi nagrał piosenki na swój kolejny album. W nagraniach płyty udział wzięli także Michał Jelonek (skrzypce), Marcin Krakowiak (wiolonczela), Katarzyna Wiercińska i Stanisław Karpiel (chórki). Materiał ukaże się w pod koniec kwietnia 2015 roku nakładem Warner Music Poland, a będzie nosić tytuł „To, czego pragniesz”.
 • 1. Hej, witaj znów
  2. Dlaczego to ty
  3. To tylko kilka słów
  4. Sześćdziesiąty ósmy
  5. Nie idź w tamtą stronę
  6. Uciekasz
  7. Ku swojemu zdumieniu
  8. To, czego pragniesz
  9. Trzeba ją wychłostać
  10. Zdrajca dla zdrajców
  11. Handlarz kupuje
  12. Jeszcze nie wiem co się dzieje

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"TO, CZEGO PRAGNIESZ" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.