To, co zostało (ebook) (do pobrania)

To, co zostało (ebook)

To, co zostało (ebook) (do pobrania)

Oferta specjalna -9%
5.00 / 1 głosów

Kup na prezent

Czy można wybaczyć niewybaczalne? Najbardziej poruszająca powieść Jodi Picoult!

Ludzie doznają różnych strat, wielkich i małych. Można stracić kolejkę, cnotę, pracę. Głowę, serce albo rozum. Można stracić dom na rzecz banku, patrzeć, jak dziecko wyjeżdża na stałe na drugi kontynent, a mąż popada w demencję. Strata to nie tylko śmierć, a żal ma wiele postaci.

Osamotniona Sage Singer, zrozpaczona po śmierci matki, zaprzyjaźnia się ze starszym panem, ulubieńcem lokalnej społeczności, emerytowanym nauczycielem. Pewnego dnia Josef prosi ją o nietypową przysługę: chciałby, aby pomogła mu umrzeć. Wyznaje, że nie jest tym, za kogo przez wiele lat się podawał. Mężczyzna skrywa straszną tajemnicę z przeszłości, sięgającą czasów II wojny światowej i masowych mordów na ludności żydowskiej. Czy Sage zgodzi się mu pomóc? Czym będzie wówczas jej czyn: aktem miłosierdzia wobec drugiego człowieka czy wymierzeniem sprawiedliwości bezwzględnemu naziście? Czy ma do tego prawo?

Mocna i poruszająca opowieść, w której Picoult na nowo, ze świeżej perspektywy opisuje trudny i znany literaturze temat.

„Booklist”

Picoult słynie z tego, że wybiera niełatwe problemy do opisania. Jej ostatnia powieść łączy w sobie koszmar Holocaustu, literacką sprawność, surowość i wyjątkową wrażliwość. Historie bohaterów książki są poruszające, ale prawdziwą mistrzynią opowieści jest tu Picoult, która splata ze sobą cztery fascynujące wątki i tworzy z nich wyrazistą alegorię straty, przyjaźni i wybaczenia.

„Library Journal”

Jodi Picoult jest autorką ponad dwudziestu powieści, w tym bestsellerowych „Bez mojej zgody”, „Krucha jak lód”, „W naszym domu”. Jej książki przełożono na 34 języki, zajmują one pierwsze miejsca na listach bestsellerów na całym świecie.

Kupując ten produkt otrzymasz:

 • wersję, która zadziała na Twoim Kindlu

 • wersję bez zabezpieczeń DRM

 • 23 lutego 2015 Gabrielle Vega,

  Szokująca i wzruszająca powieść!

  Mamy tu doskonale wykreowane postacie, pełne sprzeczności i cech, które można odbierać dwojako. Mamy dobrze odwzorowaną wojenną rzeczywistość i emocje... czytaj >
  Mamy tu doskonale wykreowane postacie, pełne sprzeczności i cech, które można odbierać dwojako. Mamy dobrze odwzorowaną wojenną rzeczywistość i emocje przelewające się przez strony. Jest tu czas na śmiech, na łzy, wzruszenie, potępienie i złość. Gorąco polecam! | Pełna recenzja: http://vegaczyta.blogspot.com/2014/09/to-co-zostao-jodi-picoult.html

5.00

Na podstawie 1 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1