Tintin w Ameryce Tom 3 Przygody Tintina (Okładka twarda)

Tintin w Ameryce Tom 3 Przygody Tintina

Tintin w Ameryce Tom 3 Przygody Tintina (Okładka twarda)

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • uwielbiasz przygody Tintina
  • lubisz komiks europejski
  • to doskonała alegoria polityczna

Kup na prezent

Jest rok 1931. Tintin zostaje wysłany do Chicago w stanie Illinois, gdzie ma zapuszkować kolejnych gangsterów. Tam młody reporter poznaje Capone i jego współpracowników, których udaje mu się schwytać.

 

Jednak poproszony o pomoc policjant nie wierzy chłopakowi i próbuje zaaresztować jego zamiast gangsterów (porażka Tintina pokazuje, że Capone wciąż działał, gdy powstawał komiks).
Po paru zamachach na życie Tintin poznaje rywala Capone, Bobby'ego Smilesa, który jest szefem Stowarzyszenia Gangsterów w Chicago.

 

 

Tintin spędza dużo czasu na próbach złapania Smilesa, co prowadzi go do Redskin City, gdzie zostaje złapany przez Indian Czarne Stopy. Przypadkiem odkrywa tam złoża ropy, a to odkrycie rodzi nowe kłopoty zarówno dla Tintina, jak i dla samych Indian…


Tintin w Ameryce dosyć odważnie przedstawia stosunki panujące w Ameryce, pozytywnie obrazując Indian i ludzi ciemnoskórych. Podczas przygotowań do amerykańskiego wydania tego albumu (lata 70. XX wieku) wydawcy wymusili na Hergém modyfikację pewnych elementów, przede wszystkim czyniąc ciemnoskórych albo bardziej „rozmytymi”, albo nawet zamieniając niektórych z nich na postaci o białej skórze.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Tintin w Ameryce Tom 3 Przygody Tintina" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.