The Singles (Remastered) (CD)

The Singles (Remastered)

The Singles (Remastered) (CD)

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • to klasyka polskiego bluesa
 • posłuchasz legendarnych już utworów
 • lubisz Dżem. W każdej postaci!

Kup na prezent
 • "The Singles" to kompilacja singlowych wydawnictw Dżemu. Ten najbardziej znany polski zespół grający mieszankę bluesa i rocka został założony w Tychach w 1973 roku przez braci Otrębów i Pawła Bergera. Niebawem do grupy dołączył charyzmatyczny wokalista Rysiek Riedel - "ostatni polski hippis", z którym Dżem nagrał największe hity w swojej historii.

  Zespół powoli zdobywał uznanie fanów, aż w końcu w 1980 roku, po występie w Jarocinie, jego kariera nabrała rozpędu - największą popularność Dżem osiągnął w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku. Riedel, który sam zmagał się z uzależnieniem od heroiny, w tekstach wykorzystywał wątki autobiograficzne, opisując między innymi doświadczenia człowieka zepchniętego na margines.

  Muzyk przegrał walkę z nałogiem, coraz bardziej pogrążając się w uzależnieniu. W 1994 roku Riedel umiera, a zespół kontynuuje działalność z nowymi wokalistami - najpierw z Jackiem Dewódzkim, a od 2001 roku z Maciejem Balcarem. Na "The Singles" znajdziemy najbardziej znane i lubiane utwory Dżemu, między innymi: "Czerwony jak cegła", "Mała Aleja Róż" czy nagrany w 1982 roku, największy przebój zespołu - "Whisky".
 • 1. Paw
  2. Whisky
  3. Dzień w którym pękło niebo
  4. Wokół sami lunatycy
  5. Skazany na bluesa
  6. Mała aleja róż
  7. Człowieku co się z tobą dzieje
  8. Czerwony jak cegła
  9. Ostatni ciężki rok
  10. Nie jesteś taki jak dawniej

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"The Singles (Remastered)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.