1984 (CD)

1984

Cześć, tu Sławomir! Długo oczekiwana płyta o przewrotnym tytule „The Greatest Hits” to debiutancki album Sławomira Zapały – artysty, który zapoczątkował nowy, dotąd nieznany gatunek – rock polo. Znajdują się na niej niekwestionowane hity, grane przez niemalże wszystkie stacje radiowe – „Miłość w Zakopanem”, „Megiera”, „Aneta” czy „Ni mom hektara”.

Album otwierają cztery promujące go single. Pierwszy, „Megiera”, powstał dokładnie dwa lata wcześniej – w 2015 roku, kiedy artysta dopiero rozpoczynał swoją karierę i występował głównie dla nowojorskiej Polonii. Dzięki świeżemu brzmieniu, oryginalnym tekstom i osobowości samego wokalisty, utwór stał się furtką do jego kariery. W opublikowanym niedługo później teledysku do piosenki, pojawili znani polscy aktorzy – Ewa Kasprzyk, Krzysztof Kiersznowski i Lech Dyblik. 
24 czerwca tego samego roku, ukazał się drugi singel – „Ni mom hektara”, a w marcu 2016 toku trzeci - „Aneta”, nagrany przy współpracy z zespołem Vox. Czarta piosenka – „Miłość w Zakopanem” to dotąd najbardziej rozpoznawalny numer Sławomira. Została okrzyknięta utworem 2017 roku. Mimo czysto rozrywkowego charakteru, to w niej spośród wszystkich kompozycji artysty, wykorzystano najwięcej elementów klasycznego rocka – sample gitarowe, wykonane przez Randy’ego Rhoadsa, pochodzące z utworu „Mr. Crowley” Ozzy’ego Osbourne’a.

Płyta „The Greatest Hits”, poza typowymi dla muzyka aranżacjami w stylu discopolowym, zawiera także melodyjne ballady – „Nowy świat” i „To tylko miłość, utwór inspirowany country – „Ty mała znów zarosłaś”, oraz reggae – „Nic się nie stało”. Oprócz nich, autor zdecydował się zamieścić jedną piosenkę anglojęzyczną - „We’ll Build the House”, nawiązującą do jego przeszłości i lat, które spędził w Stanach Zjednoczonych, oraz utwór „Super Hero Man”, gdzie język angielski przeplata się z językiem polskim. Ciekawostką jest, że po upływie kilkudziesięciu sekund od zakończenia ostatniej piosenki na wytrwałych słuchaczy czeka na nich latynoska niespodzianka…
Krytycy zgodnie uznali, że Sławomirowi udało się zbudować krążek różnorodny, a jednocześnie harmonijny. Wszystkie teksty zawarte na „The Greatest Hits” są jego autorstwa. Docenione zostały za humorystyczny, momentami nawet ironiczny wydźwięk. Możemy mieć zatem pewność, że skoczne kompozycje, doskonała dykcja i nietuzinkowa charyzma Sławomira przekonają do muzyki tanecznej niejednego zagorzałego przeciwnika.

Pierwszy krążek popularnego aktora i muzyka powstał dzięki wsparciu fanów artysty, za pomocą crowdfundingu. Szybko pokrył się platyną, a pochodzące z niego nagrania trafiły dotarły do pierwszego miejsca polskiej listy przebojów – OLiS.

Sławomir Zapała, znany jako Sławomir – polski aktor, showman, muzyk i konferansjer. Twórca nowego gatunku muzycznego, określanego jako rock polo, czyli połączenie muzyki tanecznej z rockiem. Autor przebojów „Miłość w Zakopanem”, „Megiera”, „Aneta” czy „Ni mom hektara”, które w serwisie YouTube odtworzono w sumie kilkanaście milionów razy. Sławomir w 2006 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Wystąpił w wielu filmach i serialach, między innymi: „Karol. Człowiek, który został papieżem”, „33 sceny z życia”, „Czas honoru”, „Ojciec Mateusz”, „Prawo Agaty”, „Świat według Kiepskich”, a także w licznych sztukach teatralnych. Ponadto wziął udział w bijących rekordy popularności programach Telewizji Polsat – „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” oraz „Twoja twarz brzmi znajomo”.

 

1. Megiera
2. Ni mom hektara
3. Aneta
4. Miłość w Zakopanem
5. We'll build the house
6. Nowy Świat
7. Ty mała znów zarosłaś
8. Małgosia Socha
9. Super hero man
10. To tylko miłość
11. Nic się nie stało
OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"1984" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.