The Endless River (CD+DVD) (CD+DVD)

The Endless River (CD+DVD)

The Endless River (CD+DVD) (CD+DVD)

Pink Floyd

Pink Floyd

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • jesteś fanem rocka progresywnego
 • chcesz posłuchać prawdopodobnie ostatniego albumu zespołu
 • chcesz mieć wśród swoich zbiorów przepięknie wydany album z dodatkowym DVD

Kup na prezent
 • "The Endless River" to 18 kompozycji, które muzycy napisali w trakcie sesji do płyty "The Division Bell". W ich powstawanie zaangażowani byli David Gilmour, nieżyjący już Rick Wright i Nick Mason. Produkcję wzięli na siebie David Gilmour, Phil Manzanera (znany m.in. z Roxy Music), Martin "Youth" Glover (muzyk Killing Joke) oraz Andy Jackson.

  "Punktem wyjścia była dla nas muzyka skomponowana w 1993 roku, w czasie sesji do płyty »The Division Bell«. Przesłuchaliśmy ponad 20 godzin materiału, który nagraliśmy we trzech, wybierając to, nad czym chcemy pracować dalej. Przez ostatni rok dodaliśmy trochę nowych fragmentów, ponownie zarejestrowaliśmy inne, po czym zaprzęgliśmy do pracy nowe technologie, aby otrzymać album Pink Floyd godny XXI wieku. Ricka już nie ma, nie będzie mógł już z nami nagrywać. Dlatego uznaliśmy, że dobrze by było, żeby te nowe wersje ujrzały światło dzienne" – mówił David Gilmour. "To nasz hold dla Ricka. Dobry sposób pokazania, co zrobił dla Pink Floyd, jak ważną był postacią dla zespołu" – dodawał Nick Mason.

  "The Endless River" to w przeważającej mierze płyta instrumentalna, za wyjątkiem "Louder Than Words", do której tekst napisała żona Davida, Polly Samson.

  Zdjęcie na okładkę wykonał zaledwie 18-letni Egipcjanin Ahmed Emad Eldin, a następnie zostało ono obrobione przez agencję Stylorouge. Wyboru zdjęcia na awers okładki dokonał Aubrey "Po" Powell, partner zmarłego w 2013 roku genialnego Storma Thorgersona, projektanta okładek, współpracującego również z Pink Floyd.

  Oto zawartość płyty "The Endless River":
  - Dwa krążki zawarte w dwuczęściowym kartonowym boxie o wymiarach zdjęcia portretowego (6,7 na 5,7 cali)

  - Box zawiera 24-stronicową książeczkę w twardej oprawie, a w niej również wcześniej niepublikowane zdjęcia z sesji nagraniowych w 1993 roku - CD w pełnokolorowym kartoniku z kolorową naklejką - DVD (format NTSC) w pełnokolorowym kartoniku z kolorową naklejką - Trzy kolekcjonerskie pocztówki, jedna z nich trójwymiarowa - DVD zawiera album "The Endless River" w technologii 5.1 Surround (Dolby Digital i DTS), plus wersję stereo w technologii 48kHz /24 bit - Ekstra dodatek to około 39-minutowy materiał wizualny: sześć wideoklipów i trzy numery w wersjach audio, nigdzie indziej niedostępne - Materiał zawiera też archiwalny materiał wideo oraz zdjęcia zrobione podczas sesji z 1993 roku

  Dyrektor kreatywny: Aubrey Powell, Hipgnosis / rękawek zaprojektowany przez agencję Stylorouge
  Album wyprodukowany przez Davida Gilmoura, Phila Manzanerę, Youtha, Andy'ego Jacksona.
 • CD
  1. Things Left Unsaid
  2. It’s What We Do
  3. Ebb and Flow
  4. Sum
  5. Skins
  6. Unsung
  7. Anisina
  8. The Lost Art of Conversation
  9. On Noodle Street
  10. Night Light
  11. Allons-y (1)
  12. Autumn ’68
  13. Allons-y (2)
  14. Talkin’ Hawkin’
  15. Calling
  16. Eyes to Pearls
  17. Surfacing
  18. Louder Than Words

   

  DVD
  1. Anisina
  2. Untitled
  3. Evrika (a)
  4. Nervana
  5. Allons-y
  6. Evrika (b)

   

   

   

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"The Endless River (CD+DVD)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.