THE DIVISION BELL - 20TH ANNIVERSARY DELUXE BOX (LP) (Płyta winylowa)

THE DIVISION BELL - 20TH ANNIVERSARY DELUXE BOX (LP)

THE DIVISION BELL - 20TH ANNIVERSARY DELUXE BOX (LP) (Płyta winylowa)

Pink Floyd

Pink Floyd

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • jest to limitowana edycja zawierająca 7 płyt winylowych
 • jest to piękny dodatek do każdej kolekcji muzycznej
 • to świetny prezent dla każdego fana Pink Floyd

 • 28 marca 1994 roku grupa Pink Floyd, jedna z największych legend w historii muzyki rockowej, wydała ostatnią, jak się potem miało okazać, studyjną płytę - The Division Bell. W 2014 roku minęła 20. rocznica premiery tego wspaniałego albumu. Z tej okazji przygotowano piękny prezent dla fanów w postaci reedycji płyty w wyjątkowej, niezwykle efektownej, kolekcjonerskiej wersji. Na której, rzecz jasna, nie brak miłych niespodzianek.

  Multiplatynowym albumem The Division Bell, numerem jeden po obu stronach Atlantyku, z nagrodzoną Grammy instrumentalną kompozycją "Marooned", możemy znów się rozkoszować w formie kolekcjonerskiego boxu. W pudełku są między innymi trzy wydawnictwa winylowe, kolorowe lub przezroczyste, dysk Blu-ray z premierowym klipem do "Marooned", pięć przepięknych kolekcjonerskich grafik, a także - po raz pierwszy! - miks albumu w systemie 5.1 audio, wykonany przez inżyniera dźwięku Andy'ego Jacksona.

  Data premiery The Division Bell - 20th Anniversary Box Set to czerwiec 2014. David Gilmour, Nick Mason i Richard Wright, wspomagani przez muzyków sesyjnych, zarejestrowali piosenki na "The Division Bell" w londyńskich Britannia Row Studios (w mniejszej części także w należącym do gitarzysty studiu Astoria). Za produkcję odpowiadał Gilmour oraz wspaniały Bob Ezrin, współautor brzmienia niezapomnianego koncepcyjnego albumu "The Wall". David tak wspominał pracę nad albumem: Przez mniej więcej dwa tygodnie po prostu improwizowaliśmy. Takie pogrywanie i zaczynanie pracy od samego początku było ekscytujące. W końcu ruszyliśmy mocno do przodu i cały proces przebiegł bez zakłóceń. Album jest efektem współpracy nas wszystkich i dlatego jest taki spójny.

  Warto wspomnieć o wspaniałym kompozytorze i dyrygencie Michaelu Kamenie, który napisał na płytę przepiękne orkiestracje.

  Za remastery utworów na CD i Blu-ray odpowiedzialni są bliscy, wieloletni studyjni współpracownicy Pink Floyd: James Guthrie oraz Joel Plant. Większość tekstów na płytę wraz z Davidem Gimourem napisała jego małżonka, Polly Samson. Krążek przyniósł parę cudownych piosenek, jak: "Take It Back", "What Do You Want From Me", czy "High Hopes". Na całym świecie rozszedł się w ponad 12 mln egzemplarzy.
 • Zawartość The Division Bell - 20th Anniversary Box Set:


  - Na nowo zmasterowany przez Douga Saxa z oryginalnych analogowych taśm album "The Division Bell" na dwóch winylach (w formacie gatefold), na których wszystkie piosenki zamieszczono w pełnych wersjach, z wkładką specjalnie zaprojektowaną przez studio Hipgnosis/StormStudios, należące do niezapomnianego ilustratora mnóstwa okładek (także Pink Floyd), zmarłego w 2013 roku Storma Thorgersona


  - siedmiocalowa winylowa replika singla "Take It Back" na czerwonym winylu


  - siedmiocalowa replika na przezroczystym winylu singla "High Hopes"


  - 12-calowa replika na niebieskim winylu singla "High Hopes", ze specjalnie zaprojektowaną i laserowo wydrążoną ozdobną grafiką na drugiej stronie krążka


  - remastered "The Division Bell"

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"THE DIVISION BELL - 20TH ANNIVERSARY DELUXE BOX (LP)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.