The Dark Side Of The Moon (2011) (CD)

The Dark Side Of The Moon (2011)

The Dark Side Of The Moon (2011) (CD)

Pink Floyd

Oferta specjalna -15%

Pink Floyd

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • to najlepiej sprzedająca się płyta wszech czasów
 • zawiera słynny hit "Money"
 • i jedną z najsłynniejszych okładek w historii rocka

 • Wydany w 1973 roku album stał się pierwszym numerem jeden zespołu Pink Floyd w Stanach Zjednoczonych. Płyta "The Dark Side Of The Moon" utrzymywała się na listach przebojów przez... 741 tygodni, w latach 1973-1988. Album, który stał się jednym z najczęściej kupowanych i najbardziej docenianych przez krytyków krążkiem w historii muzyki, wprowadził również nową ikonę do świata popkultury - legendarną grafikę autorstwa grupy Hipgnosis, którą zespół poprosił o stworzenie "prostej i śmiałej" ilustracji.

  Od 1967 roku zespół Pink Floyd nieustannie tworzył jeden z najbardziej niezwykłych i ponadczasowych katalogów nagrań w historii współczesnej muzyki. Wszystkie 14 studyjnych albumów grupy zostało właśnie cyfrowo zremasterowanych przez Jamesa Guthrie - współproducenta albumu "The Wall" - oraz ponownie wydanych w specjalnie w tym celu zaprojektowanych opakowaniach digipack. Do płyt powstały również całkiem nowe booklety, stworzone przez Storma Thorgersona - artystę, który od wielu lat współpracuje z zespołem.

  Albumy z serii "Discovery" zostały zaprojektowane z myślą o przedstawieniu grupy Pink Floyd nowym słuchaczom, w związku z czym booklety wszystkich płyt zawierają kompletne teksty piosenek znajdujących się na danym albumie.
 • 1. Speak To Me
  2. Breathe (In The Air)
  3. On The Run
  4. Time
  5. The Great Gig In The Sky
  6. Money
  7. Us And Them
  8. Any Colour You Like
  9. Brain Damage
  10. Eclipse

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"The Dark Side Of The Moon (2011)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.