THE COLOR OF DESTRUCTION (CD)

THE COLOR OF DESTRUCTION
 • Czwarty studyjny album Artystki, nagrany w San Francisco wiosną i latem 2015 r. Jak zwykle jest to dzieło w pełni autorskie - Rykarda jako wytrawny singer-songwriter sama pisze teksty, muzykę i produkuje wszystkie albumy.
  Album "The Color of Destruction" jawi się jako swoista antyteza wydanego w 2013 r. "Against the Sun", którego tematyka obracała się wokół autonomii jednostki, jej introwertycznych odruchów i pochwały niezależności. Skupienie się na indywidualności znalazło odbicie w warstwie muzycznej albumu, surowej, bez zbędnych ozdobników i ograniczonej do podstawowego instrumentarium, w całości nagranego przez Rykardę.
  W odróżnieniu od swego skromnego poprzednika, nowy album szeroko otworzył podwoje na dźwięki i słowa kipiące do tej pory pod powierzchnią, na to, co ukryte i instynktowne. Pod względem instrumentalnym i aranżacyjnym "The Color of Destruction" jest najbardziej rozbudowanym dziełem w całym dorobku Rykardy Parasol. Poza standardowymi instrumentami (bas, gitara akustyczna, perkusja, fortepian) usłyszymy bogatą mozaikę brzmień wiolonczeli, skrzypiec, trąbki i fletu - a także zaproszonych do gościnnego udziału dwóch amerykańskich wokalistów z Zachodniego Wybrzeża - Dante Aliano White'a (odpowiedzialnego m.in. za remix Your Arrondisement or Mine) i Barta Davenporta. Pod względem lirycznym jest to najbardziej dojrzały zbiór tekstów, jaki wyszedł spod pióra autorki, porównywanej nie raz do L. Ferlinghettiego, W. Faulknera czy Christiny Rossetti.
 • 1. Opening Scene: Ignition On Oberkampf (muz.: Rykarda Parasol)
  2. The Ruin And The Change (muz. i sł.: Rykarda Parasol)
  3. An Invitation To Drown (muz. i sł.: Rykarda Parasol)
  4. The Loneliest Girl In The World (muz. i sł.: Rykarda Parasol)
  5. He?s Only Trouble Now (muz. i sł.: Rykarda Parasol)
  6. Valborg?s Eve (muz. i sł.: Rykarda Parasol)
  7. Intermission: To Burn Or To Drown? (muz.: Rykarda Parasol)
  8. Your Safety Is My Concern (muz. i sł.: Rykarda Parasol)
  9. Sha La Took My Spark (muz. i sł.: Rykarda Parasol)
  10. A Lover?s Death Wish (muz. i sł.: Rykarda Parasol)
  11. Le Fils Du P?re Noël (muz. i sł: Jacques Dutronc, Jacques Lanzmann)
  12. Finale: Extinguished By The Red Reef (muz. i sł.: Rykarda Parasol)
  13. Ready To Burn (muz. i sł.: Rykarda Parasol)

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"THE COLOR OF DESTRUCTION" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.