THE BRIDE (CD)

THE BRIDE
 • Czwarty studyjny album Natashy Khan, dwukrotnie nominowana do prestiżowej nagrody Mercury Music Prize i nagrywającej pod pseudonimem Bat For Lashes, dwukrotnie nominowana do prestiżowej nagrody Mercury Music Prize.


  Zwiastunem czwartej płyty Bat For Lashes jest piosenka "I Do", piosenka delikatna, subtelna i liryczna.

   

  "Panna młoda spogląda przez woalkę na zebrany w kościele tłum. Niektórzy z ludzi patrzą na nią, inni rozmawiają ze sobą, siedząc w kościelnych ławkach" – tak Natasha Khan rozpoczyna opowiedzianą na płycie "The Bride" historię. Historię tragiczną. Historię panny młodej, której narzeczony zginął tragicznie w wypadku w drodze do kościoła na ślub. Po tragedii, panna młoda sama odbywa zaplanowaną podróż, która miała być podróżą poślubną.

   

  Natasha Khan tworzyła historię tak jakby była ona scenariuszem do filmu, zaś muzyka jego ścieżką dźwiękową. Muzycznie oraz graficznie to najambitniejsze dzieło Angielki. Produkcją zajęła się sama Natasha, a do współpracy przy albumie zaprosiła między innymi takich twórców jak: Simone Felice, Dan Carey, Head, Ben, Christophers.

   

  Inspiracją dla płyty "The Bride" był krótkometrażowy film autorstwa artystki "I Do", który wkrótce zostanie pokazany na Tribeca Film Festival w Nowym Jorku.

   

  Piosenki miksowano i zmasterowano w londyńskich Metropolis Studios. Oprawa graficzna to wspólne dzieło Natashy Khan i Neila Kruga.


  Poprzednia płyta Bat For Lashes to "The Haunted Man" z 2012 roku. Piosenka wokalistki, "Plan The Escape", znalazła się na soundtracku filmu "Igrzyska śmierci: Kosogłos - Część 1". We wrześniu 2015 roku ukazał się imienny zestaw projektu Natashy Khan o nazwie Sexwitch.

   

 • 1. I Do
  2. Joe's Dream (Don't Say Goodbye)
  3. In God's House
  4. Honeymooning Alone
  5. Sunday Love
  6. Never Forgive The Angels
  7. Close Encounters
  8. Widow's Peak
  9. Land's End
  10. If I Knew
  11. I Will Love Again
  12. In Your Bed
  13. Clouds (Bonus Track)

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"THE BRIDE" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.