THE BOOK OF SOULS (DELUXE) (CD Deluxe)

THE BOOK OF SOULS (DELUXE)

THE BOOK OF SOULS (DELUXE) (CD Deluxe)

IRON MAIDEN

IRON MAIDEN

5.00 / 2 głosów

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • otrzymasz najnowsze, ekskluzywne dwupłytowe wydanie "The Book od Souls"
 • to najdłuższy album w historii zespołu
 • tematyka nawiązuje do cywilizacji Majów

Kup na prezent
Szesnasty studyjny album jednej z największych legend heavy metalu, grupy Iron Maiden. Podwójne wydawnictwo będzie nosić tytuł „The Book Of Souls”.

Jedenaście kompozycji Iron Maiden nagrywali w Guillame Tell Studios w Paryżu. Za konsoletą siedział sprawdzony od lat współpracownik Anglików, Kevin "Caveman" Shirley. Nagrania zakończyły się pod koniec 2014 roku. Szlifów produkcyjnych dokonano już na początku roku 2015, ale premierę postanowiono odroczyć z uwagi na to, że u Bruce'a Dickinsona zdiagnozowano nowotwór języka. Na szczęście walka wokalisty z chorobą, zakończyła się jego sukcesem.

Okładka albumu jest dziełem Marka Wilkinsona (m.in. Fish). Piosenki podzielono na dwie płyty i trwają one łącznie aż 92 minuty. To pierwsza podwójna studyjna płyta w historii Iron Maiden. W komponowaniu piosenek brali udział wszyscy muzycy poza perkusistą Nicko McBrainem. Dwa utwory to samodzielne kompozycje Bruce'a Dickinsona. Taka sytuacja poprzednim razem miała miejsce 31 lat temu, na legendarnym albumie "Powerslave".

O procesie powstawania płyty Steve Harris mówił tak: "Tym razem podeszliśmy do tego nieco inaczej. Wiele piosenek zostało napisanych w studiu i od razu graliśmy je na próbach, a zaraz potem rejestrowaliśmy. Mam wrażenie, że ta natychmiastowość naszego działania będzie słyszalna. Numery brzmią tak, jakbyśmy je nagrali podczas koncertu. Wszyscy jesteśmy niezmiernie dumni z płyty »The Book Of Souls« i nie możemy się doczekać, co powiedzą o niej fani. Zwłaszcza na trasie promującej, która odbędzie się w przyszłym roku".

Bruce Dickinson uzupełnia wypowiedź kolegi: "Pracowaliśmy od końca lata 2014 roku w Guillame Tell Studios w Paryżu, tym samym, w którym nagraliśmy »Brave New World«, więc powróciło wiele szczególnych wspomnień. Jesteśmy zachwyceni tym, że wciąż jest w naszych piosenkach ten magiczny klimat. Czuliśmy się jak w domu, a pomysły same przychodziły. Zanim skończyliśmy album, byliśmy zgodni co do tego, że każda piosenek jest integralną częścią całego procesu i musimy wydać podwójny album, więc go wydamy!".
 • 23 września 2015 Ardhen,

  Something new, something old...

  Wydaje się, iż to najlepszy twór po Brave New World. Utwory z drugiej płyty wgniatają w podłogę, pierwsza płyta trzyma również wysoki poziom. Wydanie... czytaj >
  Wydaje się, iż to najlepszy twór po Brave New World. Utwory z drugiej płyty wgniatają w podłogę, pierwsza płyta trzyma również wysoki poziom. Wydanie Deluxe wygląda świetnie, warto było czekać!
  8 września 2015 Bartosz2009,

  Bardzo fajna.

  Tylko z pudełka ciężko wyciągnąć te płytki. Ostrożnie, jak nie chcecie ich połamać.
  Tylko z pudełka ciężko wyciągnąć te płytki. Ostrożnie, jak nie chcecie ich połamać.

5.00

Na podstawie 2 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1