The Best Of The Grateful Dead (CD)

The Best Of The Grateful Dead

The Best Of The Grateful Dead (CD)

Grateful Dead

Oferta specjalna -13%

Grateful Dead

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • jest to wyjątkowe wydanie z okazji 50 lecia zespołu
  • to idealny prezent dla każdego fana Grateful Dead
  • album stanowi przekrój przez całą karierę zespołu
Kup na prezent
Na lipiec 2015 przypada 50-lecie powstania legendarnego amerykańskiego zespołu Grateful Dead. Koronacją tej rocznicy jest specjalnie na tę okazję przygotowany box.

Album "The Best Of The Grateful Dead" to przekrój przez całą karierę zespołu, który był jednym ze współtworców psychodelicznego rocka, a potem stylistycznie ewoluował w kierunku country rocka i rocka. Dwie płyty zawierają blisko trzy godziny muzyki!

Nie zabrakło ulubionych kawałków fanów kapeli, choćby "St. Stephen", "Casey Jones", "Sugar Magnolia", Friend Of The Devil", "Scarlet Begonias", "Hell In A Bucket". Zamieszczono również oryginalne wersje piosenek, które stały się nieodłącznymi składnikami setlisty niemal każdego koncertu, jak chociażby "Truckin'", "China Cat Sunflower", "Uncle John's Band", "Fire On The Mountain", czy singlowa wersja "Dark Star", zaledwie dwuipółminutowa, ale na koncertach przeistaczająca się w kilkudziesięciominutową improwizację. Suita "Terrapin Station" jest najdłuższą kompozycją na składance. Trwa blisko 16 minut, a przez wielu fanów kapeli Jerry'ego Garcii uznawana jest za najlepszy utwór w karierze. Wisienkę na torcie stanowi hitowy mainstreamowy singel Grateful Dead, "Touch Of Grey" z 1987 roku.

Całość to kawał pięknej historii muzyki rockowej. Historii, której wstyd nie znać.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"The Best Of The Grateful Dead " wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.