TEASER - 40TH ANNIVERSARY VINYL EDITION BOX SET (3 Płyty Winylowe)

TEASER - 40TH ANNIVERSARY VINYL EDITION BOX SET

TEASER - 40TH ANNIVERSARY VINYL EDITION BOX SET (3 Płyty Winylowe)

Tommy Bolin

Oferta specjalna -14%

Tommy Bolin

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • specjalna , winylowa edycja pierwszego albumu przedwcześnie zmarłego artysty
 • w nagraniu płyty "Teaser" wspomogli Tommy'ego Bolina doskonali muzycy, między innymi Glenn Hughes, David Sanborn
 • jest to reedycja na 40 rocznicę wydania płyty
 • Jesienią 1975 roku ukazała się debiutancka płyta niezwykle utalentowanego amerykańskiego gitarzysty Tommy'ego Bolina, byłego muzyka Deep Purple, zatytułowana "Teaser". Jak nietrudno policzyć, w 2015 roku mija równo 40 lat od tego wydarzenia. Z tej okazji ukaże się specjalna , winylowa edycja pierwszego albumu przedwcześnie zmarłego artysty.

  Winylowe, jubileuszowe wydanie "Teaser" będzie składać się z trzech czarnych krążków i nosić tytuł "Teaser 40th Anniversary Vinyl Edition Box Set". Reedycja będzie wzbogacona o nagrania w innych miksach, odrzuty z sesji nagraniowych. Ale nie tylko winyle ukażą się z okazji rocznicy. Przygotowano też dwa krążki CD z nagraniami koncertowymi. Numery pochodzą z koncertów Tommy'ego Bolina w Ebbets Field, The Northern Lights, My Father's Place oraz Albany. Wspaniałe wydawnictwo ukaże się w maju 2015 roku, w Polsce dzięki Warner Music Poland.

  Przypomnijmy, że Tommy Bolin zmarł 4 grudnia 1976 roku w wieku zaledwie 25 lat, będąc w trakcie trasy koncertowej z Jeffem Beckiem i Peterem Framptonem. Zgubiło go uzależnienie od narkotyków. Amerykanin z Iowa zapowiadał się na wielką gwiazdę gitary. Nie bez powodu to jego Deep Purple (propozycja wyszła od Davida Coverdale'a) wybrali na następcę Ritchiego Blackmore'a. Obowiązki w tym zespole oraz przedwczesna śmierć spowodowały, że Tommy nie miał okazji wypromować pierwszej solowej płyty. Wydawnictwa artysty niezwykle wszechstronnego, który nie tylko w rockowej estetyce odnajdował się świetnie, lecz równie dobrze czuł jazz, bluesa i muzykę latynoską. Warto wspomnieć, że to jego gitarę słychać na legendarnej płycie Billy'ego Cobhama "Spectrum".

  Wspomnieć też trzeba, że w nagraniu płyty "Teaser" wspomogli Tommy'ego Bolina doskonali muzycy, między innymi Glenn Hughes, David Sanborn, Jan Hammer, Stanley Sheldon, Phil Collins. Z Deep Purple Amerykanin nagrał tylko jeden studyjny album, "Come Taste The Band" (1975). Przed śmiercią ukazała się jeszcze druga studyjna płyta Tommy'ego "Private Eyes". To właśnie ją promował na wspomnianym tournée z Framptonem i Beckiem.
 • LP 1 – side A:

  1. Teaser

  2. Flying Fingers


  LP 1 – side B:

  3. Wild Dogs

  4. Cookoo


  LP 2 – side C:

  5. Chameleon

  6.Lotus


  LP 2 – side D:

  7. The Grind

  8. Crazed Fandango


  LP 3 – side E:

  9. People People

  10. Smooth Fandango

  11.Marching Powder


  LP 3 – side F:

  12. Homeward Strut

  13. Dreamer

  14. Savanah Woman

  15. Oriental Sky

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"TEASER - 40TH ANNIVERSARY VINYL EDITION BOX SET" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.