Tamte dni, tamte noce (Okładka miękka)

Tamte dni, tamte noce
Niesamowita, pełna napięcia opowieść o rosnącym uczuciu, miłości i pożądaniu, które potrafią tak przybrać na sile, że przekraczają granice obsesji. „Tamte dni, tamte noce” to historia o romansie, którego atmosfera nie daje spokoju ani głównym bohaterom, ani czytelnikom!

„Tamte dni, tamte noce” André Acimana to burzliwa opowieść, która rozgrywa się na przestrzeni zaledwie kilku tygodni – podczas pięknego, dusznego i upalnego lata na początku lat osiemdziesiątych. Główny bohater i zarazem narrator książki, siedemnastoletni Elio, jak co roku wyjeżdża na wakacje do Włoch, gdzie spędza czas na czytaniu książki, graniu na fortepianie i spotkaniach z przyjaciółmi, ciesząc się leniwą atmosferą małego, malowniczego włoskiego miasteczka. Spokojne, tradycyjne wakacje zakłóca jednak pojawienie się intruza – jest nim Oliver, stypendysta ze Stanów Zjednoczonych, który przyjeżdża, by pracować z ojcem Elio – profesorem uniwersyteckim – nad swoim doktoratem. Relacja Elio i Olivera rozpoczyna się niezwykle chłodno – nastolatek jest zmuszony oddać nieznajomemu swój własny pokój, a każda próba nawiązania rozmowy spotyka się z aroganckim, skrajnie obojętnym odzewem. Temperatura relacji młodych mężczyzn powoli jednak zaczyna rosnąć i nabierać coraz bardziej intensywnych barw, które potęguje każdy gest, spojrzenie lub słowo – obojętność przeradza się w zauroczenie, zauroczenie w fascynację, a fascynacja w pożądanie, a nawet w obsesję.

André Aciman w książce „Tamte dni, tamte noce” zdołał uchwycić naturę romansu i jego każdy stopień intensywności – autor opisał historię Elio i Olivera w taki sposób, że każdy czytelnik odczuwa emocje, które targają bohaterami książki na sobie i wdycha atmosferę upalnego lata. Nieustanne, rosnące napięcie nie daje ani chwili wewnętrznego spokoju bohaterom, a czytelnikom nie pozwala odłożyć książki choćby na sekundę – „Tamte dni, tamte noce” zawłaszczają uwagę jak żadna inna książka. To opowieść inna niż wszystkie, bardziej intensywna, a jednocześnie subtelna i pogrążająca w skrajnych emocjach wszystkich zaangażowanych – zarówno bohaterów powieści, jak i każdego czytelnika.

„Tamte dni, tamte noce” André Acimana to niezwykle angażująca opowieść o, wydaje się spowszedniałym już czytelnikom i widzom, wakacyjnym romansie, która jednak różni się od tych dotychczas opowiedzianych – jest to historia rodzącego się uczucia, które przewraca życie bohaterów do górny nogami, zmienia je na zawsze i które Elio i Oliver z trudem próbują zrozumieć. W „Tamtych dniach, tamtych nocach” napięcie i uczucie rośną powoli, jakby od niechcenia, lecz są jednocześnie na tyle dominujące, że nie dają o sobie zapomnieć i sprawiają, że przewracanie kolejnych kartek staje się koniecznością!

Na podstawie książki André Acimana powstał film „Tamte dni, tamte noce”, które w Polsce pojawił się na ekranach kin 26 stycznia 2018 roku. Obraz, który wyreżyserował Luca Guadagnino, otrzymał liczne nominacje do tak prestiżowych nagród jak Oscary, Złote Globy oraz Nagrody BAFTA.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Tamte dni, tamte noce" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.