TALES OF OLD GRAND-DADDY (Płyta winylowa)

TALES OF OLD GRAND-DADDY

TALES OF OLD GRAND-DADDY (Płyta winylowa)

MARKUS HOOK ROLL BAND

MARKUS HOOK ROLL BAND

 • Wspaniały prezent dla fanów AC/DC, ale nie tylko dla nich. Również dla tych, którzy lubią australijski zespół The Easybeats (ten od hitu "Friday On My Mind"), w którym gitarzystą był starszy brat Angusa i Malcolma Youngów, George.

  Rockowy zespół Marcus Hook Roll Band był projektem pobocznym George'a Younga i jego kumpla z The Easybeats, Harry'ego Vandy. Powstał w 1972 roku i istniał przed dwa lata. Grali w nim również Angus i Malcolm Youg. Było to ich pierwsze tak poważne doświadczenie muzyczne. Będąc w tej kapeli poczynili też pierwsze nagrania.

  Debiutanckim wydawnictwem grupy Marcus Hook Roll Band był album Tales Of Old Grand-Daddy, który premierę miał w roku 1973. Materiał ukazuje się teraz bogatszy o dwie wcześniej niepublikowane piosenki ("One Of These Days", "Ride Baby Ride") oraz trzy rzadkie kawałki (m.in. po raz pierwszy wersja stereo "Natural Man").

  Album wart jest polecenia nie tylko ze względu na udział w nim czterech braci Youngów (tym czwartym był najstarszy i najmniej znany Alex, który grał na saksofonie), lecz również z powodu muzyki. Podstawą stylu Marcus Hook Roll Band był klasyczny gitarowy rock, ale w piosenkach zespołu słychać wyraźne wpływy soulu i funku. Warto dodać, że wznowienie poparł menedżment AC/DC oraz Angus i Malcolm Youngowie. Album to zaginiony klejnot w historii muzyki rockowej.
 • Strona A
  1. Can't Stand The Heat
  2. Goodbye Jane
  3. Quick Reaction
  4. Silver Shoes
  5. Watch Her Do it Now

  Strona B
  1. People And The Power
  2. Red Revolution
  3. Shot In The Head
  4. Ape Man
  5. Cry For Me

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"TALES OF OLD GRAND-DADDY" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.