Tajemnice i damy (MP3)

Tajemnice i damy
Audiobook zawiera 12 artykułów biograficznych dotyczących niezwykle ciekawych postaci kobiecych, ich uczuć i losów mężczyzn, których pokochały.

Krystyna Kolińska od wczesnych lat powojennych związana była z magazynami i wydawnictwami dla kobiet i o kobietach. Publikacja, jaka stała się podstawą audiobooka „Tajemnice i damy” to opowiadania z pogranicza szkiców biograficznych i literackiego reportażu.

Kolińska z pasją i niezwykle interesująco opowiada o kobietach, których historie nie są powszechnie znane, ale niejednokrotnie mogłyby posłużyć za podstawę scenariusza filmu o miłości. Słuchając audiobooka poznamy między innymi losy Anieli Pająkówny, partnerki Stanisława Przybyszewskiego, Wandy Monne – narzeczonej Artura Grottgera polskiego dziewiętnastowiecznego rysownika i malarza, a także Stanisławy Umińskiej, której miłość do pisarza - Jana Żyznowskiego zakończyła się tragicznie.

Te i inne historie Krystyna Kolińska opowiedziała pięknym językiem i z niezwykłą delikatnością.

Audiobook czyta Ewa Krasnodębska.Krystyna Kolińska (ur. 1923) - ukończyła filologię polską na Uniwerytecie Adama Mickiewicza. Zadebiutowała jako prozaik w 1948 roku na łamach tygodnika „Kobieta”. W latach 1951-1953 pracowała w Ministerstwie Kultury i Sztuki. W latach 1953 –2984 pracowała jako redaktorka w warszawskich wydawnictwach i redakcjach magazynów. W 1999 roku otrzymała Nagrodę Literacką im. Reymonta.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Tajemnice i damy" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.