Tajemnica szkoły dla panien (Okładka miękka)

Tajemnica szkoły dla panien

Tajemnica szkoły dla panien (Okładka miękka)

Oferta specjalna -21%
4.00 / 1 głosów

Smakowita, wciągająca, pełna inteligentnego humoru wielowarstwowa powieść, flirtująca z gatunkiem kryminału retro. Prawdziwa literacka przygoda, nie tylko dla wielbicieli „Pikniku pod wiszącą skałą” i „Dziewcząt z Nowolipek”. 26 listopada 1922 roku, Mańkowice w dawnym zaborze pruskim. W szkole dla dziewcząt wybucha skandal. Jedna z podopiecznych powiesiła się! Ciało znajduje Łucja Kalinowska, niespełna trzydziestoletnia nauczycielka przyrody. Śledztwo prowadzi podkomisarz Hieronim Ratajczak, wielbiciel landrynek od Fuchsa. Nie jest on typowym rzutkim i podejrzliwym detektywem. Raczej prowincjonalnym koniunkturalistą, który dotąd skupiał się na poszukiwaniach skradzionych worków z cukrem i wolałby, aby tak zostało. Zagadka śmierci Marianny Szulc jest mu zdecydowanie nie na rękę, zwłaszcza że w sprawę zdają się być wplatane najważniejsze osoby – może nie w państwie – ale na pewno w Mańkowicach – dyrektor szpitala Korman i zięć burmistrza Zuber, jednocześnie dyrektor gimnazjum męskiego. Po kilku dniach tajemnicze wydarzenia nabierają tempa i zaczynają wpływać na losy szkoły i wszystkich mieszkańców miasteczka, w tym Łucji. Joanna Szwechłowicz (ur. 1984) – absolwentka MISH, z wykształcenia polonistka i socjolog. Doktorantka w Zakładzie Komparatystyki Instytutu Literatury Polskiej UW. Pisze pracę na temat amatorskiej krytyki literackiej w Internecie. Prowadzi zajęcia z komparatystki, analizy porównawczej tekstów literackich oraz na temat mediów elektronicznych.
 • 25 kwietnia 2015 KronikaKotaNakręcacza,

  Kryminał retro

  Ciekawa historia kryminalna (nieco rozmijająca się stylem z tą, która została zapowiedziana na okładce), barwni bohaterowie i dość zaskakujące zakońc... czytaj >
  Ciekawa historia kryminalna (nieco rozmijająca się stylem z tą, która została zapowiedziana na okładce), barwni bohaterowie i dość zaskakujące zakończenie. Najlepsza dla miłośników kryminałów retro.

4.00

Na podstawie 1 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1