Szympansy z Azylu Fauna (Okładka miękka)

Szympansy z Azylu Fauna

Szympansy z Azylu Fauna (Okładka miękka)

Oferta specjalna -22%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • poznasz historię szympansów, które były poddawane eksperymentom biologicznym
  • zobaczysz, że te zwierzęta mają i więcej czułości niż my brutalni ludzie
  • ''Menażeria'' to uznana seria dokumentalna

Kup na prezent
Z niekompletnej dokumentacji medycznej wynika, że Tom przez ponad trzydzieści lat przeszedł co najmniej sześćdziesiąt trzy biopsje wątroby, szpiku i węzłów chłonnych, został zarażony wirusem HIV i wirusem zapalenia wątroby, a przytomności pozbawiono go trzysta sześćdziesiąt dziewięć razy.

Niewiele lepiej wyglądają karty medyczne Regisa, cukrzyka, który nie chce przyjmować insuliny, Sue Ellen, której w młodości młotkiem wybito zęby, cierpiącej na klaustrofobię Pepper i Chance, która pierwsze pięć lat życia spędziła w kompletnej izolacji. Łączy je to, że wszystkie mają poważne zaburzenia psychiczne. I to, że wszystkie znalazły schronienie na farmie Glorii Grow.

Zaczęło się pod koniec lat dziewięćdziesiątych, kiedy przed siedzibą fundacji Fauna zaparkował czarny pick-up holujący zwykłą przyczepę dla koni. W środku znajdowało się kilka szympansów, dla których był to kres długiej i trudnej podróży. Aż do tego dnia stanowiły własność Uniwersytetu Nowojorskiego, gdzie były obiektami eksperymentów biomedycznych. Wydarte matkom tuż po urodzeniu, trzymane w ciasnych klatkach, poddawane inwazyjnym operacjom, badaniom neurologicznym i toksykologicznym nigdy nie odzyskają pełnej sprawności, ale w azylu Fauna w spokoju dochodzą do siebie.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Szympansy z Azylu Fauna " wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.