Szwajcaria i naziści. Jak alpejska republika przetrwała w III Rzeszy (ebook) (do pobrania)

Szwajcaria i naziści. Jak alpejska republika przetrwała w III Rzeszy (ebook)

Szwajcaria i naziści. Jak alpejska republika przetrwała w III Rzeszy (ebook) (do pobrania)

Oferta specjalna -10%

Kup na prezent
Szwajcaria – bezpośrednio granicząca z Niemcami, okrążona przez państwa Osi, zagrożona planami wojny błyskawicznej – wydawała się bez szans w konfrontacji z Wehrmachtem. Armia tego kraju – przyczajona za przygranicznymi umocnieniami i w górskich twierdzach – była mimo wszystko gotowa do walki. A jednak Szwajcaria nie padła ofiarą inwazji.

Co sprawiło, że otoczona przez wroga alpejska republika zdołała zachować neutralność? Czy zdecydował o tym ścisły związek banków szwajcarskich z gospodarką nazistowską? Czy raczej niezłomny opór, zręczna dyplomacja i rozproszenie sił niemieckich na innych frontach?

Stephen Halbrook szuka rzetelnej odpowiedzi na to pytanie, korzystając nie tylko z bogatej bazy źródłowej, ale też opierając się na wywiadach ze świadkami ówczesnych wydarzeń.Stephen Halbrook – doktor nauk prawnych i filozofii społecznej. Wykładowca na renomowanych uczelniach, m.in. Howard University i Florida State University. Autor licznych artykułów naukowych oraz książek poświęconych historii prawa i historii Szwajcarii.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Szwajcaria i naziści. Jak alpejska republika przetrwała w III Rzeszy (ebook)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.