Szturmując niebo (Okładka miękka)

Szturmując niebo

Szturmując niebo (Okładka miękka)

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • książka jest dowodem politycznej i cywilnej odwagi autorki
  • dzieło, które powstało ze wspomnień Rebiji Kadir jest bogate jak autobiografia i pełne napięcia jak powieść
  • to sugestywna i wzruszająca historia o represjach jakie panują w Chinach

Kup na prezent
Ta biografia jest jak powieść: jej bohaterka - urodzona wśród poszukiwaczy złota, dorastająca w czasach wypędzeń i ucieczek, prosta kobieta, która została multimilionerką i deputowaną chińskiego parlamentu, a potem doświadczyła więziennego odosobnienia - przekonała się, co dla pojedynczego człowieka znaczy walka w imieniu wyższych celów.

Od kilku dziesiątków lat angażuje się niestrudzenie w działalność na rzecz praw swoich muzułmańskich krajan, którzy w północnozachodnich Chinach domagają się od Pekinu wolności religijnej, kulturalnej i gospodarczej.

Chiński rząd działa przeciw Ujgurom pod płaszczykiem zwalczania światowego terroryzmu: Ujgurzy są w Chinach bezwzględnie prześladowani, torturowani i mordowani.

Cena, jaką Rebija Kadir płaci za swoje zaangażowanie, jest wysoka i wykracza daleko ponad wartość jej handlowego imperium. Uwolniona z więzienia dzięki interwencji międzynarodowych organizacji obrony praw człowieka, od 2005 roku mieszka z mężem w Stanach Zjednoczonych. Pięcioro jej dzieci, które pozostały w Chinach, nadal spotykają dotkliwe kary za każdą wypowiedź polityczną matki. Z tych właśnie powodów decyzja opublikowania dramatycznej historii jej życia i zwrócenia uwagi światowej opinii publicznej na stosunki panujące w Chinach jest dowodem nie tylko politycznej, ale i cywilnej odwagi.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Szturmując niebo" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.