Sztuka łączenia pokarmów (Okładka miękka)

Sztuka łączenia pokarmów

Sztuka łączenia pokarmów (Okładka miękka)

Oferta specjalna -23%
5.00 / 2 głosów

„Zdrowie to nie wszystko, ale bez zdrowia wszystko jest niczym” Artur Schopenhauer. W dzisiejszych czasach wielu ludzi cierpi na wzdęcia, zgagę, uczucie pełni w żołądku i jelitach, alergie pokarmowe, otyłość. Niestety rzadko kto uświadamia sobie, że główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest nieprawidłowe łączenie ze sobą różnych pokarmów. Odżywianie wiąże się z tradycjami i nawykami. Jemy chleb z serem, mięso z ziemniakami, ryż z groszkiem, słodki deser, owoce po głównym posiłku. Nawet w kręgach dietetyków, przywiązujących wielką wagę do prawidłowego odżywania, rzadko kiedy uwzględnia się prawidłowe zestawianie pokarmów, które polega na tym, że podczas jednego posiłku spożywamy wyłącznie pasujące do siebie produkty. I nie jest prawdą, że znacznie ograniczamy przez to możliwość wyboru. Po prostu komponując posiłek musimy dokonać właściwego wyboru, uwzględniając procesy zachodzące w ludzkim systemie trawiennym. W pierwszej chwili brzmi to nieco niewiarygodnie. Jeśli jednak raz zapoznamy się z koncepcją właściwego łączenia pokarmów, to będziemy potrafili posługiwać się jej zasadami bez żadnych kłopotów. Zasady te są tak proste i oczywiste, że prawidłowe odżywanie przychodzi bez trudu.
 • 23 czerwca 2015 emeryt856,

  Szczerze polecam

  Dla wszystkich, którzy są zainteresowani zawodowym gotowaniem lub chcą podnieść swoje umiejętności na wyższy – czytaj zdrowszy – poziom. Dla wszystkic... czytaj >
  Dla wszystkich, którzy są zainteresowani zawodowym gotowaniem lub chcą podnieść swoje umiejętności na wyższy – czytaj zdrowszy – poziom. Dla wszystkich chcących się rozwijać i jeść zdrowo i smacznie.
  16 czerwca 2015 HeniaPietrzak,

  Bardzo dobra książka

  Jak można samemu zatruwać sobie życie, to wbrew naturze. Niestety sami nieświadomie tak robimy. Prawidła poznamy czytając książkę Jana i Inge Dries, o... czytaj >
  Jak można samemu zatruwać sobie życie, to wbrew naturze. Niestety sami nieświadomie tak robimy. Prawidła poznamy czytając książkę Jana i Inge Dries, oni wiedzą o czym piszą. Spróbuj, twoje siły witalne powrócą!

5.00

Na podstawie 2 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1