Sztuka jedzenia po francusku. O gotowaniu i miłości w Paryżu (ebook) (do pobrania)

Sztuka jedzenia po francusku. O gotowaniu i miłości w Paryżu (ebook)

Sztuka jedzenia po francusku. O gotowaniu i miłości w Paryżu (ebook) (do pobrania)

Oferta specjalna -9%
  • Autor :

    Mah Ann

  • Liczba stron :

    264

Kup na prezent
Kiedy mąż dziennikarki Ann Mah, Calvin, otrzymuje posadę dyplomaty w Paryżu, Mah – od zawsze pasjonatka kuchni i miłośniczka Francji – zaczyna planować gastronomiczne podróże we dwoje. Jednak wkrótce Calvin zostaje wysłany do Iraku na roczną misję, a wizja romantycznego życia w Mieście Świateł szybko się rozwiewa.

Podobnie jak Julia Child, Ann postanawia znaleźć dla siebie miejsce w zupełnie nowym otoczeniu. W trakcie wycieczek po Paryżu i podróży po okolicznych miasteczkach Francji walczy z samotnością za pomocą symbolu francuskiego comfort food – cassoulet. Odsłania co się tak naprawdę kryje za daniami typowymi dla kolejnych miejsc, bada historię potraw i ich smak – od wołowiny po burgundzku do najbardziej chrupiących gryczanych naleśników. A gdzieś między Paryżem i południem Francji odkrywa również kilka życiowych mądrości. Sztuka jedzenia po francusku to także bohaterowie z krwi i kości – szefowie kuchni, farmerzy i restauratorzy – oraz wypróbowane przez autorkę tradycyjne przepisy.

Lektura tej książki sprawi, że ruszysz prosto do kuchni i zapragniesz odwiedzić Paryż. Zabawna, inteligentna, bardzo przyjemna opowieść o miłości do jedzenia, rodziny i Francji.

"Doskonałe składniki – przygotowane z wyczuciem i elegancko podane. Naprawdę smaczna książka." Peter Mayle, autor "Roku w Prowansji"

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Sztuka jedzenia po francusku. O gotowaniu i miłości w Paryżu (ebook)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.