Szpieg CIA w polskim Sztabie Generalnym (Okładka miękka)

Szpieg CIA w polskim Sztabie Generalnym

Szpieg CIA w polskim Sztabie Generalnym (Okładka miękka)

Oferta specjalna -28%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • jest to relacja oficera, który pracował z Kuklińskim w Sztabie Generalnym
  • autor stara się odtworzyć życiorys Ryszarda Kuklińskiego
  • daje wgląd w brudną robotę szpiegowską

Nie milkną spory na temat marszałka Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego i innych postaci z polskiego życia publicznego. Nie ma ciszy nad trumną płk. Ryszarda Kuklińskiego, o którą apelowano już dawno. Od ponad 30 lat trwają różnorodne dyskusje na jego temat, włącznie z takimi, w których jego czyn ocenia się jako dezercję i ewidentną zdradę.

Czyni się też z niego bohatera narodowego, który dzięki swej działalności szpiegowskiej uratował Polskę i całą Europę, a nawet świat przed atomową apokalipsą. Przeszedł on do grona osób publicznych znanych zarówno w kraju jak i za granicą.

Nie można się oprzeć wrażeniu, że wokół pułkownika tworzy się wiele legend i mitów odbiegających od rzeczywistości. W budowanej legendzie tej postaci widać wiele przeciwstawnych interpretacji. W jego życiu były takie okresy, kiedy na materiałach go kompromitujących mógł być skutecznie pozyskany do współpracy przez polskie służby specjalne, a także służby innych państw. Pełnej prawdy o nim pewno nigdy się nie dowiemy. Służby specjalne każdego państwa chronią do końca swoje najważniejsze tajemnice.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Szpieg CIA w polskim Sztabie Generalnym" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.