Szminka w Afganistanie (Okładka miękka)

Szminka w Afganistanie

Szminka w Afganistanie (Okładka miękka)

Oferta specjalna -42%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • szokuje drastycznymi opisami warunków w afgańskich szpitalach i opisami cierpień ludzi
  • to wspaniała historia o damskiej przyjaźni, oddaniu innym, aby ratować ich życie
  • wraz z bohaterką przeżyjesz jej niesamowitą historię

Elsa Murphy wyrosła na ubogim przedmieściu Bostonu. Poruszona zdjęciami z Ruandy po śmierci matki postanawia zostać pielęgniarką, by móc pomagać ludziom w tak rozpaczliwych sytuacjach. Odbywa praktykę na oddziale ratunkowym bostońskiego szpitala i wkrótce po wydarzeniach 11 września organizacja humanitarna wysyła ją do Afganistanu.

Dostaje przydział do kliniki w Bamianie, gdzie styka się z tak prymitywnymi warunkami życia, o jakich nie miała pojęcia. Poznaje stacjonujących w pobliżu żołnierzy amerykańskich, a jeden z nich, niebieskooki Mike stanie się najważniejszą osobą w jej życiu. Wypadek autobusu, który wjechał na minę, pozwala jej poznać Afgankę Parween, która straciła w tej katastrofie najlepszą przyjaciółkę.

Kobiety zaprzyjaźniają się i podejmują wspólnie rożne inicjatywy, żeby pomóc potrzebującym, swatają beznadziejne zdawałoby się małżeństwa, ratują prześladowane dzieci. Parween, która jest wdowa z dwójka dzieci, chce zostać nauczycielką. Na prośbę misji ONZ szuka miejsca na nowa szkołe w Sattarze, nie wiedząc, ze wrócili tam talibowie. W tej wyprawie towarzyszy jej Elsa.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Szminka w Afganistanie" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.