Szacunek Ludzi Ulicy (Reedycja 2017) (2CD)

Szacunek Ludzi Ulicy (Reedycja 2017)

Szacunek Ludzi Ulicy (Reedycja 2017) (2CD)

Peja, Slums Attack

Oferta specjalna -31%

Peja, Slums Attack

Kultowy album Peji i Slums Attack "Szacunek ludzi ulicy" (Fonografika 2006) pierwotnie miał ukazać się w formie reedycji na 10 lecie wydania płyty pod koniec ubiegłego roku. Szósty studyjny album album Peji, oprócz produkcji DJ. Decksa wpieranego przez Magierę, LA i Waco (hitowe "Szacunek ludzi ulicy", "SLU 3 litery", Duchowo mocny" czy "Panie") zawiera kompozycje autorstwa: Tabba ("Uliczna sława"), Sqry ("Odpał", "Tak się bawi SLU", "Sex, dragi, rap", "Już do końca tak być musi" i "Hip Hop Honeys"), DJ. Zela ("Temat za tematem", "No i co") i DJ. Story ("IV RP (Bo to Polska)". Wznowiony w 2008 roku z okazji przyznania Złotej Płyty za sprzedaż ponad 15 tys egzemplarzy (zespół czekał na to aż 2 lata) zawierał bonusowy CD z remixem tytułowego utworu (4EST) i kawałkiem "Dopóki jestem w grze" (prod. Sqra) nagranym w 2007, który to Rychu oddał na potrzeby wznowienia (utwór miał zasilić album SŻG z 2008) oraz teledyski.


Reedycja 2017 po raz pierwszy wychodzi w pudełku SJB (podobnie jak "I nie zmienia się nic…") również z bonusowym CD - jednak w tym przypadku mamy 2 remixy tytułowego utworu (zwycięzca konkursu z 2008 - 4EST oraz Vixen) oraz "Dopóki jestem w grze" (bez zmian). Reszta krążka to dodatkowy remix autorstwa Sqry z 2006 roku ("Potrzebuję go") oraz alternatywna wersja utworu "SLU 3 litery". Do tego dochodzi "Nie trzymaj sztamy", który nie zmieścił się na płycie w dniu premiery (zespół głosował, który numer opuści krążek prawie po brzegi wypełniony muzyką). Ostatecznie na pierwsze wydanie płyty wszedł utwór "Kłopotliwy Zero Piąty". "Nie trzymaj sztamy" to dla mnie bardzo osobisty kawałek - miałem zwyczajnie doła, że nie wszedł. Nie wiem dlaczego przeoczyłem to przy okazji wznowienia nakładu kiedy dodawaliśmy 2 CD" - wspomina Rychu. Utwór ostatecznie zagościł na YT (2009) i składance B-Sides (2013) by w końcu znaleźć się we właściwym miejscu. Bonusowy krążek reedycji zamykają 4 wersje instrumentalne (w miejsce klipów). Płyta zremasterowana i z odświeżoną grafiką. Książeczka zawiera wszystkie teksty - na froncie okładki zniknął z tytułów niebieski kolor - tym samym płyta wygląda dokładnie jak w 2006 roku. Zakupiona w preorderze zawiera podpisy Rycha i Darka.

"To chyba najbardziej obrazoburczy materiał jaki udało mi się nagrać. Klasyczna walka dobra ze złem. Momentami na granicy obłędu. Jest świadectwem mojego dawnego życia" - wspomina Peja.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Szacunek Ludzi Ulicy (Reedycja 2017)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.