Szacki. Trylogia kryminalna (Okładka miękka)

Szacki. Trylogia kryminalna

Szacki. Trylogia kryminalna (Okładka miękka)

Ostatnie lata to okres odrodzenia polskiej powieści kryminalnej. Możemy przy tym cieszyć się zarówno utworami, których fabuła jest osadzona w czasach nam współczesnych, jak i tymi, które zapraszają nas w podróż do przeszłości.


"Szacki. Trylogia kryminalna" autorstwa Zygmunta Miłoszewskiego to właśnie propozycja odbycia takiej podróży, akcja trzech powieści osadzona jest bowiem w okresie dwudziestolecia międzywojennego, w sferach, w których mroczne tajemnice skrywane przed otoczeniem, wydawały się czymś naturalnym. Jeśli weźmie się pod uwagę to, że sam Miłoszewski uważany jest za najlepszych autorów kryminałów, można mieć pewność, że czytelnika czekać będzie zajmująca i pełna napięcia podróż.

Kolejne książki przenoszą czytelnika do Warszawy, Sandomierza i Olsztyna, za każdym razem towarzyszy mu też Teodor Szacki - cyniczny prokurator o ogromnej intuicji i wcale nie mniejszych problemach z ułożeniem sobie życia. Poszczególne sprawy Szackiego różnią się między sobą, za każdym razem jednak okazuje się, że nie ma w nich miejsca na uogólnienia i schematyczne rozwiązania. Każda ze spraw ma swoje drugie, a niekiedy również trzecie i czwarte dno, a choć wszyscy zainteresowani woleliby, aby nigdy nie zrobiło się o niej głośno, poziom okrucieństwa i brutalności sprawia, że w pewnym momencie nie można jej już zatuszować.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Szacki. Trylogia kryminalna" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.