ŚWIĘTO SŁOŃCA (CD)

ŚWIĘTO SŁOŃCA
 • "Święto Słońca” to 7. album Kapeli ze Wsi Warszawa i pierwsza podwójna płyta w dyskografii Zespołu.

   

  KzWW wyrusza w muzyczną drogę ku słońcu, ponad horyzont, ze Wschodu na Zachód, spotykając niezwykłych artystów z Indii, Persji i hiszpańskiej Galicji. Wspólnym elementem łączącym tak geograficznie odległe tradycje z polską kulturą ludową był kult solarny i to ta duchowa wspólnota stała się główną inspiracją dla konceptu nowego wydawnictwa. ”Święto Słońca” przedstawia bazujące na najstarszych polskich pieśniach ludowych, uniwersalne opowieści o relacjach międzyludzkich, ważnych momentach przejścia i troskach dnia codziennego. Wszystko w zgodzie z unikalnym i charakterystycznym dla Kapeli stylem „transminimalroots”, ale w zupełnie nowej skali.

   

  „Kroczymy po muzykanckiej ścieżce już 18 lat, przy okazji każdej kolejnej podróży dostrzegając, jak wiele łączy ludzi na całym świecie. „Święto Słońca” to próba opowiedzenia o duchowym braterstwie, przekraczającym nabrzmiewające w tych niespokojnych czasach podziały religijne czy etniczne. To także opowieść o dwóch naturach świata, Yin i Yang, żywiole męskim i żeńskim, dniu i nocy, Słońcu i Księżycu. Stąd dwie płyty i ich zróżnicowanie, stąd eksperymenty w ramach brzmienia Kapeli i wykorzystanie nowych instrumentów, stąd także różnorodność i charyzma zaproszonych do wspólnych nagrań Gości. Jesteśmy wdzięczni i szczęśliwi, że właśnie Oni uświetnili naszą płytę, podjęli zaproszenie do zmierzenia się z muzyką polską i oddali jej swoje serca i talenty.” – mówi o nowej płycie Maciej Szajkowski, muzyk - założyciel Kapeli.

   

  Największa dotychczasowa produkcja Kapeli ze Wsi Warszawa. Niezwykli Goście z wielu muzycznych światów: awangardowa wokalistka z Galicji Mercedes Peón, geniusz kemanche z Iranu Kayhan Kalhor, wirtuoz sarangi Ustad Liaquat Ali Khan z Indii, legendarny czarodziej gramofonu DJ Feel-X, wybitny altowiolista Michał Zaborski i inni.

   

  Nowa jakość produkcji dźwięku dzięki realizacji Studio AS One. Blisko 3 lata intensywnej pracy, 5 sesji nagraniowych w najlepszych polskich studiach, 13 utworów, 2 płyty, 1 album.

 • CD 1 - Słońce

  1. Leeeć
  2. Jan Sobótkowy
  3. Na sobótce była
  4. Kalinowy ober
  5. Kalinowy sadek
  6. Tarninowy ogień
  7. Isue [WVB rework]


  CD 2 - Księżyc

  1. Zakołysanka – alap
  2. Zakołysanka
  3. Polka Ryfka
  4. Wianuszkowy
  5. Bida blues
  6. Ku Słońcu

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"ŚWIĘTO SŁOŃCA" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.