Światło, którego nie widać (ebook) (do pobrania)

Światło, którego nie widać (ebook)

Światło, którego nie widać (ebook) (do pobrania)

Oferta specjalna -10%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • to powieść nagrodzona Pulitzerem
  • przeczytasz piękną historię dwojga ludzi, postawionych w skrajnie różnych sytuacjach
  • lubisz książki osadzone w realiach historycznych

Kup na prezent

Marie-Laure mieszka wraz z ojcem w Paryżu, jako sześciolatka traci wzrok i odtąd uczy się poznawać świat przez dotyk i słuch.

Pięćset kilometrów na północny wschód od Paryża w Zagłębiu Ruhry mieszka Werner Pfennig, który jako mały chłopiec stracił rodziców. Podczas jednej z zabaw Werner znajduje zepsute radio, naprawia je i wkrótce staje się ekspertem w budowaniu i naprawianiu radioodbiorników. Odtąd Werner poznaje świat, słuchając radia.

Kiedy hitlerowcy wkraczają do Paryża, dwunastoletnia Marie-Laure i jej ojciec uciekają do miasteczka Saint-Malo w Bretanii.

Werner Pfennig trafia tam kilka lat później. Służy w elitarnym oddziale żołnierzy, który zajmuje się namierzaniem wrogich transmisji radiowych. Podczas nalotu aliantów na Saint-Malo losy tej dwójki splatają się…

Anthony Doerr mistrzowsko łączy wątki sensacyjne i historyczne, ale jego powieść to przede wszystkim przejmujące studium człowieka uwikłanego w totalitaryzm. Subtelny portret dwójki niewinnych bohaterów na tle tragicznej historii XX wieku.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Światło, którego nie widać (ebook)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.