Świat według Mellera. Życie i polityka: ku przyszłości (MP3)

Świat według Mellera. Życie i polityka: ku przyszłości

Świat według Mellera. Życie i polityka: ku przyszłości (MP3)

Oferta specjalna -10%

Kup na prezent
Audiobook jest drugą częścią wywiadu-rzeki, jaki Michał Komar przeprowadził w 2007 roku ze swoim przyjacielem, Stefanem Mellerem.

Drugi tom „Świata według Mellera” dotyczy lat lata 1992–2006.

Dyplomata, pisarz i polityk skoncentrował się tym razem głównie na relacjach dotyczących życia w Polsce po zmianach ustrojowych. Przenikliwe i w niezwykle ciekawy sposób analizuje przemiany społeczne, gospodarcze i polityczne, a szczególnie politykę zagraniczną, którą zajmował się zawodowo.

Usłyszymy o zaangażowaniu w politykę, kiedy po zmianie ustroju Meller postanowił pracować w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i pozostał tam aż do 2006 roku, kiedy na znak protestu wobec koalicji rządowej z Ligą Polskich Rodzin i Samoobroną postanowił zrezygnować z teki ministra i polityki w ogóle. Nie zabraknie również osobistych wspomnień.

Książkę w wersji audio czytają Michał Komar oraz Jan Englert.Michał Komar (ur. 1946) – pisarz, scenarzysta filmowy, autor sztuk teatralnych i publicysta. Autor wywiadu - rzeki z Władysławem Bartoszewskim.

Najważniejsze książki:

Piekło Conrada (1978)

Czarownice i inni(1980)

Zmęczenie (1985)

Prośba o dobrą śmierć (1993)

O obrotach losów i ciał (1998)

Trzy (2000)

Bestiariusz codzienny (2003)

Jan Englert (ur. 1943) – uznany aktor i reżyser. Ma na swoim koncie mnóstwo kreacji filmowych i teatralnych. W latach 1981-87 był dziekanem Wydziału Aktorskiego, a później objął stanowisko rektora. W latach 1992-93 był członkiem Rady ds. Kultury przy Prezydencie RP. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim (1988) i Krzyżem Komandorskim (2001) Orderu Odrodzenia Polski.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Świat według Mellera. Życie i polityka: ku przyszłości" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.