Świat według Mellera. Życie i historia: ku wolności (MP3)

Świat według Mellera. Życie i historia: ku wolności

Świat według Mellera. Życie i historia: ku wolności (MP3)

Oferta specjalna -10%

Kup na prezent
Audiobook „Świat według Mellera. Życie i historia: ku wolności” to zapis pierwszej części rozmów, jakie Michał Komar odbył z pisarzem, dyplomatą, politykiem, a prywatnie swoim przyjacielem Stefanem Mellerem.

Niezwykła opowieść o dzieciństwie i latach młodości Mellera, edukacji, małżeństwie, narodzinach dzieci. Zawarte w tej części opowieści dotyczą lat 1956–1992.

Ne zabraknie też przejmujących wspomnień z przełomu lat 60. i 70, kiedy po wydarzeniach Marca 1968 roku Meller miał problemy z zatrudnieniem, co było bezpośrednim efektem jego zaangażowania w strajki i protesty studentów. To przejmująca relacja człowieka, który chcąc pozostać wierny sobie, nie chciał jednocześnie opuszczać ojczyzny. Usłyszymy historię Mellera oraz jego bliskich i przyjaciół, którzy zdecydowali się na pozostanie wówczas w Polsce. To panorama tamtych czasów, znakomite portrety ludzi związanych z kulturą, nauką, publicystyką PRLu.

Nagranie pierwszej części jest wyjątkowe również z uwagi na fakt, ze to ostatnie przed śmiercią zarejestrowane wypowiedzi Mellera – opatrzył niniejszy audiobook osobiście przeczytanym wstępem.

Książkę w wersji audio czytają Michał Komar oraz Jan Englert.

Jako audiobook ukazał się również dalszy ciąg rozmów, obejmujący lata 1992–2006 tom „Świat według Mellera. Życie i polityka: ku przyszłości”.

Audiobook zawiera ostatnie zarejestrowane nagranie Stefana Mellera - słowo wstępu do książki. Stefan Meller (ur. 1942) – historyk, dyplomata, eseista, tłumacz, poeta. Był pracownikiem naukowym Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, roznosicielem mleka, tłumaczem napisów w reklamach filmowych, korepetytorem, bibliotekarzem, starszą kosmetyczką w Spółdzielni „Izis”, lektorem języka francuskiego w Spółdzielni „Lingwista”, nauczycielem akademickim, prorektorem PWST, dyrektorem departamentu w MSZ, ambasadorem RP we Francji i w Rosji, wreszcie – ministrem spraw zagranicznych. Ojciec trojga dzieci.

Najważniejsze publikacje: Kamil Desmoulins (1982) Rewolucja francuska 1789–1794 społeczeństwo obywatelskie (wraz z Janem Baszkiewiczem 1983) Rewolucja w dolinie Loary: miasto Chinon 1788–1798 (1987) Pożegnanie z rewolucją (1991), oraz dwa tomiki wierszy: Wszystko na chwilę (1973) Zaledwie minuta (2006).

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Świat według Mellera. Życie i historia: ku wolności" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.