Świat według Clarksona. Część 4: W czym problem? (MP3)

Świat według Clarksona. Część 4: W czym problem?
Czwarta publikacja i pierwszy audiobook z tekstami Jeremyego Clarksona w Polsce.

„Świat według Clarksona. Część 4: W czym problem?” to zbiór tekstów, które wcześniej ukazywały się w brytyjskiej prasie jako felietony. Clarkson zyskał popularność jako prowadzący programy o charakterze motoryzacyjnym, ale w audiobooku pojawią się przeróżne tematy.

Usłyszymy oczywiście o największej pasji autora – samochodach, ale oprócz tego będzie też o superbohaterach, grach planszowych, piciu herbaty, krachu na giełdzie, osiągnięciu szczęścia i pewnej amerykańskiej aktorce. Clarkson nie przestaje pytać, poszukiwać odpowiedzi i niezmiennie ma w trakcie tych osobistych badań mnóstwo przygód, które opisuje z pewną charakterystyczną dla siebie dawką ironii.

Poczucie humory, angielski dystans do świata i wspomniane już bogactwo tematów sprawiają, że zarówno fani Top Gear, jak i miłośnicy zabawnych, przenikliwych komentarzy dotyczących codzienności wysłuchają tych nagrań z niemałą przyjemnością.

Czwartą odsłonę „Świata według Clarksona” w wersji audio czyta Marcin Prokop.

Dawno, dawno temu, Jeremy Clarkson miał marzenie. Marzył mu się świat, w którym wszystko, co bezsensowne, idiotyczne i absurdalne jest surowo wzbronione… Świat, w którym zwycięża zdrowy rozsądek i niczym nieskrępowana pomysłowość.

Trzy książki i trzy miliony sprzedanych egzemplarzy później jego marzenie o świecie według Clarksona wciąż żyje… Pytając „W czym problem?”, Jeremy wyrusza w kolejną misję. Przeludnione więzienia, wycinka lasów deszczowych, podłej jakości służba zdrowia, coraz gorsza muzyka, tradycja dławiąca nowoczesność – to tylko nieliczne z problemów, którym chce zaradzić w zupełnie niestandardowy sposób.

Śledząc wywody niekwestionowanego wirtuoza ostrego pióra, dowiecie się:

– dlaczego kryzys finansowy to konsekwencja picia herbaty,

– co łączy Jamesa Bonda i Batmana z Kubusiem Puchatkiem,

– kiedy możemy osiągnąć stan zwany „szczęściem doskonałym”,

– w jaki sposób gry planszowe zagrażają pokojowi na świecie,

– jak można stać się pewną częścią ciała Angeliny Jolie?

Zaskakująca, bezkompromisowa, a przede wszystkim zabawna – taka jest kolejna książka niepoprawnego miłośnika drzewek bonsai i rugby, niestrudzonego hodowcy owiec i osłów, poszkodowanego niedawno przez japońską toaletę… Jeremy'ego Clarksona!

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Świat według Clarksona. Część 4: W czym problem?" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.