Świat i ziemie polskie w oczach redaktorów i współpracowników "Kuriera Warszawskiego" w latach 1868-1915 (Okładka twarda)

Świat i ziemie polskie w oczach redaktorów i współpracowników "Kuriera Warszawskiego" w latach 1868-1915

Świat i ziemie polskie w oczach redaktorów i współpracowników "Kuriera Warszawskiego" w latach 1868-1915 (Okładka twarda)

Oferta specjalna -8%

Kup na prezent
Niniejsza rozprawa jest pracą typowo źródłoznawczą, weryfikującą długowieczny tytuł prasowy jakim był "Kurier Warszawski", a zarazem o charakterze historyczno-prasowym, której celem jest przedstawienie obrazu świata Europy, podzielonego kraju i miasta Warszawy rysowany przez redaktorów i współpracowników dziennika. Ramy chronologiczne dzieła stanowią lata 1868-1915. Rok 1868 to czas przejęcia bankrutującego wydawnictwa przez spółkę Gebethner i Wolff i objęcie funkcji redaktora odpowiedzialnego przez Wacława Szymanowskiego w sytuacji intensyfikacji działań ze strony Rosjan na rzecz unifikacji ziem Królestwa Polskiego z Cesarstwem Rosyjskim – do chwili definitywnego opuszczenia przez nich Warszawy w wyniku niemieckiej ofensywy letniej w sierpniu 1915 r. Publikacja powstała we współpracy z Instytutem Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Świat i ziemie polskie w oczach redaktorów i współpracowników "Kuriera Warszawskiego" w latach 1868-1915" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.